Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór z 2 konfiguracji Huawei SUN - napięcie modułów

tomcio.berlin 21 May 2021 09:42 453 6
    tomcio.berlin
    Level 2  
    hej,
    dostałem w tej samej cenie dwie konfiguracje, jak na foto i wybór fellowlike 4kW lub za małą dopłatą 5kW (Huawei SUN2000-5KTL).

Jeden string na południowy zachód.

13x325W=4,225kW (ja Solar full black) napięcie obwodu otwartego 40,87V
    12x370W==4,44kW (Seraphim) napięcie obwodu otwartego 44,5V

Falownik
    Minimalne napięcie MPPT [V] 140
    Minimalne napięcie startu [V] 200
    Prąd maksymalny [A] 11
    Maksymalny prąd zwarciowy na MPPT [A] 15
    Maksymalny prąd wyjściowy [A] 8.5

Możecie mi doradzić na co się zdecydować? Czy nie ma znaczenia.

Wybór z 2 konfiguracji Huawei SUN - napięcie modułów Wybór z 2 konfiguracji Huawei SUN - napięcie modułów
  • Helpful post
    strucel
    Level 32  
    Falownik to lepiej już M1 brać, tym bardziej że wg internetu 5kw M0 jest tańszy niż 4kw M1 więc skąd ta dopłata?
    tomcio.berlin
    Level 2  
    Dobre pytanie !:) Brawo za spotrzegawczość
  • Helpful post
    rokbok
    Level 29  
    strucel wrote:
    Falownik to lepiej już M1 brać, tym bardziej że wg internetu 5kw M0 jest tańszy niż 4kw M1 więc skąd ta dopłata?

Różnica między M0, a M1 jest tylko taka że M1 obsługuje optymalizatory, więc jak ktoś takowych nie przewiduję może zastosować model M0.
    tomcio.berlin
    Level 2  
    Dzięki za info-próbowałem coś znaleźć na stronie producenta, ale głównie marketingowy bełkot.
    Raczej zostanę przy konfiguracji 12x370W.
  • Helpful post
    strucel
    Level 32  
    rokbok wrote:
    strucel wrote:

Różnica między M0, a M1 jest tylko taka że M1 obsługuje optymalizatory, więc jak ktoś takowych nie przewiduję może zastosować model M0.

W tej chwili tak ale ponieważ różnica między tymi generacjami to 2lata może się okazać że M0 dużo szybciej wsparcie straci...
    Ale oczywiście jak ktoś nie musi mieć najnowszego to m0 to wciąż dobry wybór tylko niech cena będzie odpowiednia dla produktu schodzącego z rynku a nie katalogowa sprzed półtora roku.
    noogi
    Level 13  
    Prawidłowe dobranie paneli można zweryfikować na stronie https://eu.smartdesign.huawei.com:31943, jak nie znajdziesz swoich paneli, to trzeba dodać ich parametry wg specyfikacji.
    Generalnie falowniki Huawei lubią duże napięcie na wejściu i trzeba to uwzględnić w doborze paneli.