Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Temat dyskusyjny o twórczości. Bo gdzie porozmawiać? Tylko tu!

retrofood 31 May 2021 11:10 2973 86
    OPservator
    Level 33  
    Hmm, w tym temacie mogę zachęcać do odsłuchania zespołów kolegów?
    Folkmetal kolegi z Rosji - GjeldRune
    Stoner kolegi ze Starachowic - CrimsonEyes.

GjeldRune jest na spotify, Crimson niestety nie, ale zachęcam do posłuchania obu zespołów jak ktoś lubi ten rodzaj muzyki, no i wesprzeć lajkiem czy subem ;)
    ArturAVS
    Moderator of HydePark/Cars
    OPservator wrote:
    Hmm, w tym temacie mogę zachęcać do odsłuchania zespołów kolegów?

A jak się ma "odsłuchanie" do działu "Opowiadania, powieści"?
    OPservator
    Level 33  
    Muzyka nie twórczość? Jakaś segregacja na twórczość gorszą czy lepszą?
    ArturAVS
    OPservator wrote:
    Muzyka nie twórczość?

Jak najbardziej i nikt tego nie neguje ale, skoro temat znajduje się w pod dziale "Opowiadania, powieści" czyli dotyczącym stricte twórczości literackiej to muzyka nie ma zastosowania. Z drugiej strony to;
    OPservator wrote:
    Folkmetal kolegi z Rosji - GjeldRune
    Stoner kolegi ze Starachowic - CrimsonEyes.

GjeldRune jest na spotify, Crimson niestety nie, ale zachęcam do posłuchania obu zespołów jak ktoś lubi ten rodzaj muzyki, no i wesprzeć lajkiem czy subem

Można uznać jako reklamę (co jest na forum zakazane) i odpowiednio nagrodzić (np. ostatnim ostrzeżeniem w Twoim przypadku). Więc nie mieszaj!
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    ArturP wrote:
    Zwracam honor Retro, więc czytanie i pisanie wyssałeś z mlekiem ojca ;) . No to przynajmniej te dwie umiejętności się wyjaśniły.

To jeszcze nic. Moja żona przez kilka lat pracowała w bibliotece. Chodziłem tam i musiałem ją uczyć, bo wielu obowiązków nie znała, albo niewłaściwie je wykonywała. Bo na przykład książki zakupione trzeba wprowadzić do księgozbioru, a to jest cała procedura. Biurokratyczna, ale niezbędna. Bo jak inaczej znaleźć później taką pozycję w katalogach? A typów katalogów też jest kilka. Więc najpierw klasyfikacja do określonego działu, przygotowanie kart katalogowych, wpis do ksiąg... Trochę tego było. Już mało pamiętam, ale wtedy wszystko miałem w małym paluszku.
    retrofood
    OPservator wrote:
    Muzyka nie twórczość? Jakaś segregacja na twórczość gorszą czy lepszą?

Słuchanie to konsumpcja, a nie dyskusja o twórczości. Mylisz pojęcia.
    ArturP
    Level 20  
    retrofood wrote:
    Trochę tego było. Już mało pamiętam, ale wtedy wszystko miałem w małym paluszku.

Widzisz, a teraz masz tyle wiedzy, że w długiej powieści się nie chce zmieścić :) .
    ArturAVS wrote:

Można uznać jako reklamę (co jest na forum zakazane) i odpowiednio nagrodzić (np. ostatnim ostrzeżeniem w Twoim przypadku)

retrofood wrote:
    Słuchanie to konsumpcja, a nie dyskusja o twórczości.

A może tak po "lucku" wystarczy zignorować niektóre wpisy? Pozostawić bez komentarza?
    MAŁSZYK
    Level 21  
    Retrofood ale chyba nie oczekujesz poklepywania po pleckach. Dokładnie z tym cytowaniem regulaminu, nadgorliwość gorsza od faszyzmu, a wszystko to przez kasiorkę ,owczy pęd, . .. Nie widziałem dawno by poza ArturAVS ktoś tu ...
    retrofood
    MAŁSZYK wrote:
    Retrofood ale chyba nie oczekujesz poklepywania po pleckach.
    Mało tego. W ogóle nie oczekuję, że będzie tu rozmowa tylko o mnie. Temat powstał raczej z myślą o poradach wzajemnych. O tym co przeszkadza w pisaniu, co pomaga, jak to robić... A że zaczęło się od spraw około twórczych, to nie szkodzi. Jednak nie przesadzajmy. Bo tematy z muzyką są na forum, do słuchania jej jest się gdzie zachęcać.

W tytule winno być "Temat dyskusyjny o twórczości własnej. Nie wiem dlaczego sądziłem, że będzie to zrozumiałe w tym dziale.
    MAŁSZYK
    Level 21  
    Było nas trzystu a w każdym z nas inna krew.
    Ładnie napisane zrozumiałe, nie oczekuj zebrania jak w AA po przeczytaniu erotyka z bankierami w rolach głównych :-), wiem że , z kim się przystaje takim się staje, i chciałbym czytać dalej ale nie mogę, takie kółko (czytając i dyskutują )działa u mnie w mieście a zakładam że będzie teraz odbywać się w CIS - bunkrze za miliony dla przyjemności kilku osób. Będę się skarżył a dlaczemu beczkę z winem nie zafundować mnie za unijne pieniądze, Churchill pił whisky codziennie - też bym tak umiał.
    retrofood
    Była rozmowa o tym co czytamy.Własnie zmieniłem książkę. Bo dostałem na chwilę. Do przeczytania i oddania. A jest w niej też o tym, jak przedmiot rozważań wpływa na twórczość.

Jak skończę to opiszę.
    Na razie mały cytat:
    "Ważną informacją płynącą z naszego ewolucyjnego dziedzictwa jest to, że alkohol jest mniej toksyczny dla organizmu, kiedy towarzyszą mu cukry."
    ArturAVS
    retrofood wrote:
    alkohol jest mniej toksyczny dla organizmu, kiedy towarzyszą mu cukry

Dlatego ja pijam (aktualnie w symbolicznych ilościach :-( ) tylko nalewki i likiery owocowe coby zachować swoją wrodzoną słodycz :lol:
    retrofood
    Łukasz-O wrote:
    U mnie pod sklepem też tylko owocowe się pija i też w małych ilościach, bo nie zawsze starcza na dwie Amareny 😋

Podobno ci smakosze niezłe teksty potem tworzą.
    retrofood

Link

Twórczości bez tego nie ma. Przeważnie.

Nie przeważnie. Zdecydowanie!

Link
    retrofood
    Jest jeszcze taka, super inter...

Link
    rys57
    Moderator
    Gdzieś tam w głębokich latach siedemdziesiątych śpiewało się to przy ognisku, znacznie później znalazłem źródło https://youtu.be/uuicMkCXXTw

Hej idę w góry, hej wyżej wyżej...
    wesolyyyy
    Level 29  
    @rys57 o nie, znowu to. Po przejęciu serialu przez Netflix mam dość tego utworu :P

Tymczasem nadal poluję na kolekcjonerki ze Stalkera 2... z jakiegoś powodu pół europy ma napis "Coming soon", a niektórzy już kupili :c
    rys57
    Moderator
    wesolyyyy wrote:
    Po przejęciu serialu przez Netflix mam dość tego utworu
    Taaak, a wiesz, że kiedyś netfliksa nie było, youtube nie było, internetu też nie było, a ludzie potrafili ze sobą rozmawiać, śpiewać i kochać się bez pośrednictwa smartfona? Straszne czasy.
    retrofood
    No cóż... Pora chyba szykować się do snu.

Link
    retrofood
    rys57 wrote:
    wesolyyyy wrote:
    Po przejęciu serialu przez Netflix mam dość tego utworu
    Taaak, a wiesz, że kiedyś netfliksa nie było, youtube nie było, internetu też nie było, a ludzie potrafili ze sobą rozmawiać, śpiewać i kochać się bez pośrednictwa smartfona? Straszne czasy.

No fakt, tego wszystkiego nie było. Ale i tak "na własność miałam cały świat" ...

Link
    retrofood
    Tu­taj, w ką­ci­ku ka­wia­ren­ki,
    Do chłod­nej przy­tu­lo­ny ścia­ny,
    Tak miło obcy i nie­zna­ny,
    Pra­sta­re nucę pio­sen­ki.

Nie wiem, co było i co bę­dzie,
    Kres był przed chwi­lą i po­czą­tek,
    Za oknem – świa­ta ka­wa­lą­tek
    Męt­nie ko­łu­je, jak wszę­dzie.

Bez słów, bez dźwię­ku i me­lo­dii,
    Sa­mym spoj­rze­niem w dzień sza­ra­wy,
    Wy­śpie­wu­ją­cy wiecz­ne spra­wy
    Sa­mot­ny czło­wiek się mo­dli.

Wyj­dę. Nie bę­dzie żad­nej dro­gi
    Śpie­wa­niu memu i mil­cze­niu.
    To­bie, wie­trze, to­bie, ka­mie­niu,
    Śpie­wam, czło­wiek ubo­gi.

Julian Tuwim. Z tomu "Wiersze wybrane" (1939)

Pierwsza piosenka, jaka kiedyś powaliła mnie na kolana. Śpiewał ją Jurek Krużel, wtedy starszy kolega ze studenckiego radia, późniejszy redaktor rozgłośni rzeszowskiej, a na pewnym etapie wiceprezydent Przemyśla. Teraz wciąż prowadzi audycję o piosenkach turystycznych i rajdowych w Radiu Rzeszów.
    retrofood
    Ela mi się przypomniała. Fajna dziewczyna. Mieszkała w jednym pokoju z Anną. I grała na gitarze...
    Właściwie, to prawie się dogadywaliśmy. Przez dzień. Ale gdy Anna wieczorem wracała i światło gasło...
    Musiałem milczeć i zachować ciszę. Taki los...
    Ela była dokładnie taka. Chociaż nazwisko miała nieco inne.

Link
    retrofood
    ArturP wrote:
    Wczoraj to odkryłem, a dziś sobie zdałem sprawę z mojego odkrycia.....
    Jak naprawić zepsuty budzik? Wystarczy wyjąć z niego baterię. I już nie dokucza Ci o której on sam chce, Ty nad nim panujesz ;) ;) .

Nie tylko budziki tak mają...