Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Magenta biznes z T-mobile (jedno wielkie oszustwo?) co robić?

vederis 22 May 2021 12:23 6981 7
 • #1
  vederis
  Level 10  
  Witam.

  Długo się zbierałem czy tu w ogóle pisać, ale czytając tematy widzę, że sam tego nie ogarnę, bo w tym temacie jestem za głupi. Dodam, że całe poniższe użeranie wynika z braku dostępu do światłowodu, ani żadnego (prócz orange 10Mb/1mb) Internetu kablowego.

  Sprawa wygląda następująco:
  Mam kilka usług na firmę we wspomnianej w temacie korporacji. Zawsze czułem że mnie dymają, ale nie miałem jakoś energii, żeby z nimi walczyć. Ale teraz to już totalnie przegięli pałę, jawnie oszukując. Posiadam u nich dwa telefony, jeden jest w Magenta biznes oraz osobną usługę na internet mobilny (nazwijmy to na potrzeby tematu internet 1). Internet ten był przedłużeniem starej umowy, jak oferowali w T-mobile w usługach dla firm "nielimitowany" internet na dane i prędkość pobierania/wysyłania. Ten internet niby działał, niby byłem zadowolony, ale po pewnym czasie zawsze się robił totalnie słaby, nigdy tego nie drążyłem. Pod niego podpięty jest też TV.

  Do magenty biznes po pewnym czasie zaoferowali mi internet(nazwijmy internet 2), wziąłem 200Mb/s z "nielimitowanymi" danymi. Wszystko śmigało cacy, w grach, w których kiedyś ping miałem 60, nagle było 30-35. Pobieranie na poziomie 4Mb/s. Speedtest wychodził 40D/20U. Nagle się okazało, że internet no-limit dane/predkosc jest duzo wolniejszy od internetu z ograniczeniem 200Mb/s(żeby nie było, nigdy nie liczyłem na taką prędkość). No ale dziewczyna pracuje w domu i kończy jej się umowa na internet z play, który zawsze działał daremnie. Poza tym jest to pakiet 100gb, który po prostu nie wystarcza jak siedzi się od rana do wieczora na zoomach. W T-mobile jest opcja do magenty biznes dobrać drugi internet jako kontrakt dodatkowy za dużo mniejszą stawkę. tj. 30zl/mc gdzie za pierwsza usluge place 90zl. Internet, wazna dla mnie rzecz. Postanowiłem więc, żeby każdy miał wygodnie wziąć kolejny internet dla dziewczyny bo na osobę prywatną nie dostanie takiej oferty(czyli jest internet 3). Oraz przedłużyłem internet 1, nielimitowany, podpinając go też do Magenty. Do tego wszystkiego wziałem Huawei Prime 3(do wszystkich trzech internetów). No i się zaczęło...

  T-mobile zarzekało się, że każda z usług ma osobną kartę sim i nie wpływa na siebie wzajemnie. Co sprawdzając empirycznie, nie jest prawdą. Dopóki miałem internet 1 jako osobną usługę, to faktycznie nie było problemu. Teraz włączając na jednym komputerze podpiętym do internet 1 nawet głupi speedtest, usługa na internet 2 lub 3 totalnie zwalnia, widać to szczególnie w grach. Jak ping skacze nagle do 1k. Normalne użytkowanie też przeszkadza.

  Oczywiście wydzwaniałem do nich ileś razy, aż w końcu jakiś konsultant mi powiedział, że jest zapis w umowie, że jeżeli jest obciążony nadajnik z którego korzysta wiele osób, to osoby z największym transferem danych maja nałożone ograniczenia prędkości. O których oczywiście nikt nie informuje mówiąc, że jest oferta 200Mb/s z nielimitowanymi danymi. Powołując się na tą ofertę usłyszałem wielokrotnie, że to przecież jest oferta DO 200Mb/s i nikt nie obiecywał że będę tyle miał.

  1. Każdy z tych Internetów jak robię speedtest ma 25-40mb/s download i 5-20upload. Niby tyle co przed tym rzekomym ograniczeniem, a działanie szczególnie w grach internetowych typu cs:go czy cod warfare jest zauważalnie słabe. czy jakieś inne czynniki, które mogę jakoś sprawdzić, wpływają na gry? To coś ewidentnie po ich stronie.

  2. Podłączyłem Play ten, który ma ograniczenie danych do 100gb do tego samego routera, gdzie t-mobile od poczatku dawalo mi 40u/20d i nagle jest 100D/10-15UP. Wydaje mi się, że jest ten sam nadajnik wykorzystywany.

  3. Jak mogę sprawdzić czy szybkość internetu którą mam jest ograniczona? czy można jakimiś pomiaramu zasięgu sprawdzić, czy jeśli mam prędkość do 200mb/s to w danym miejscu, gdyby nie ograniczenia, powinna być ona szybsza?

  Czuję się totalnie oszukany. Czuję się jakby mi ktoś powiedział, że zaprasza do pracy, zarobki do 20tyś na miesiąc po czym dostawałbym 3. Jak można nazywać internet nielimitowanym z szybkością jakąś konkretną po czym zwolnić komuś internet bo ma 400gb pobranych danych w danym cyklu rozliczeniowym?! dlaczego coś takiego jest w ogóle legalne? to już bardziej uczciwe są po prostu limity danych, które polegają na dokładnie tym samym.

  Z internet 1 który jest wpięty do magenta biznes + internet 3 mogę zrezygnować jeszcze bo nie minęło 14 dni. Ale sam zabieg sprawia, że mam od przedwczoraj gule złości. Mam ochotę zrównać z ziemią tych oszustów.

  Spotkał się ktoś z czymś podobnym w tej sieci i np. znalazł jakieś rozwiązanie?

  Dzięki za wszelkie odpowiedzi, mam nadzieje, że wszystko jest zrozumiałe.

  Pozdrawiam.
 • #2
  gkwiatkowski
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  W dostępie do Internetu w technologii GSM/LTE korzysta się ze wspólnych zasobów stacji bazowej BTS razem z innymi uzytkownikami. Dlatego na umowie jest
  podawana szybkość do X Mb/s.
  Jeśli w zasięgu tego BTS-a jest kilka osób, to każda może wyciągnąć swój maksymalny limit z umowy. Jak tych osób będzie kilka tysięcy, to będziesz miał mizerne prędkości.
  Dlatego przed podpisaniem umowy na Internet należy wyszukać operatora z najszybszym i najmniej obciążonym BTS-em w okolicy.
  Poczytaj posty autorstwa matek451 i innych jak przeprowadzić testy zasięgu i obciążenia BTS różnych operatorów. Dopiero na tej podstawie można wybrać sobie operatora, dobrać router i ewentualnie anteny zewnętrzne.

  Przykładowy podobny problem:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3805586.html
 • #3
  vederis
  Level 10  
  Sprawdzę ten temat. Dla mnie to, że się dzieli to jest jasne jak słońce. Problem polega na tym, że dostałem jasną informacje, że łącze które powinno być nielimitowane (do tego stopnia, że się dzieli w danym momencie tak jak mówisz na ilość osób, które używa), ma nałożoną przez T-mobile blokadę, która wynika z ilości danych, które ściągnąłem. Czyli internet niby nielimitowany działa na zasadach jakie są określone w umowie(tzw. drobnym druczkiem) z konkretnym limitem danych, a nawet gorsze bo z tego zapisu wynika, że to oni stwierdzają, kiedy jest obciążony nadajnik i kiedy nakładają mi ograniczenie(nawet mnie nie informując). Jest tam też taki zapis, że ograniczenie to trwa do końca okresu rozliczeniowego, a potem się niby odblokowuje. Ale patrząc na to jak działał kiedyś internet 1 (nolimit danych no limit predkosci) to jak już się zepsuło (czyli wnioskuję, że nałożyli mi te ograniczenia) to już nigdy nie było tak samo.

  Nie wierzę w taki zbieg okoliczności że akurat w momencie jak dobrałem usługi do tej samej taryfy to mam nagle kłopot z internetem, którego nie było przed tą operacją. W dodatku błądzę jak dziecko we mgle bo te wszystkie parametry i co jak działa nie jest dla mnie jasne. Stąd też ten temat.

  Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

  Zastosowałem się do tego tematu, który podałeś. Niestety nie mogę tam dodać swoich wyników, załączę je tutaj. Przy 2600MHz nie ma w ogole zasiegu na routerze. To samo jest przy 1800MHz, ale jak spróbuję zrobić pomiar to chyba co chwile zmienia BTS bo raz jest 3 kreski, potem 2, potem 0 i tak co jakiś czas. Nawet speedtest przy 1800 jest ledwo wykonalny bo zawiesza się po teście na download.
  2600MHz:
  Magenta biznes z T-mobile (jedno wielkie oszustwo?) co robić? Magenta biznes z T-mobile (jedno wielkie oszustwo?) co robić?

  2100MHz:
  Magenta biznes z T-mobile (jedno wielkie oszustwo?) co robić? Magenta biznes z T-mobile (jedno wielkie oszustwo?) co robić?

  1800MHz:
  Magenta biznes z T-mobile (jedno wielkie oszustwo?) co robić? Magenta biznes z T-mobile (jedno wielkie oszustwo?) co robić?

  Auto:
  Magenta biznes z T-mobile (jedno wielkie oszustwo?) co robić? Magenta biznes z T-mobile (jedno wielkie oszustwo?) co robić?

  No i te komunikaty o podłączeniu do BTS:
  Magenta biznes z T-mobile (jedno wielkie oszustwo?) co robić? Magenta biznes z T-mobile (jedno wielkie oszustwo?) co robić?

  Dodano po 38 [minuty]:

  No a tutaj pomiary z tego samego routera, z tego samego miejsca w domu, tylko że karta jest włożona z internetu z play. Pokazuje mi na mapie, że BTS jest w tym samym miejscu, na alejach jerozolimskich.

  Auto play:
  Magenta biznes z T-mobile (jedno wielkie oszustwo?) co robić? Magenta biznes z T-mobile (jedno wielkie oszustwo?) co robić?

  Robiłem też pomiary z drugiej karty sim w T-mobile i wychodzi niby ten sam pomiar co w pierwszych zamieszczonych screenach. Router w tym samym miejscu, tylko na tej karcie nie bylo ani podpietego TV ani nie było nic ściągane(czyli zakładam, ze nie ma tego ograniczenia o którym mówią w T-Mobile). W momencie kiedy włączam CS:GO jednym internecie to jest ping 35, a kiedy robię to na drugim ping skacze do 60 i ma skoki do 200. Jak to jest możliwe, że te rzeczy nie wychodzą na pomiarach a w grze, tak?
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  vederis
  Level 10  
  Żaden ze mnie heavy user. Po raz pierwszy od korzystania z ich usług ściągnąłem 2 razy coda który ważył 100gb + aktualizacje, wiec wyszło 400gb. A drugi internet korzysta z TV.

  Wiesz, ja to kumam, że trzeba się dzielić. Ale to jest oszustwo jak ktoś przedaje Ci nielimitowane dane, ale są limitowane. Na szczęście mogę zrezygnować z dwóch internetów i to zrobię.

  Quote:
  Trzeba by wiedzieć, czy połączenie jest w obu przypadkach z tego samego BTS-a (eNB id) i czy na tych samych pasmach. Inaczej, znowu porównanie może nie mieć sensu.

  No te obydwa internety to jeden i ten sam internet jest. Jeden to internet matka w magenta biznes, drugi to niby niezależny ten sam net z osobną kartą sim. Dodam, że na tym internecie, na którym teraz jest problem to nie było żadnych przed dobraniem tych dwóch usług do tej jednej taryfy) to jak to mogę sprawdzić? z czego wynikają te lagi?

  Czy to działa tak, że do BTSa pokazuje mi speedtest te same wartości, które były też przed pojawieniem się problemu, ale ograniczenie jest BTS-T-mobile, a nie BTS-Moja lokalizacja? Sorry jak gadam głupoty, ale próbuję to jakoś ogarnąć.

  Router to dosyć drogi Huawei 3 Prime (B818-263). Mam takie teraz 3, do każdego internetu osobno. Do tego stopnia mi zależy na dobrym Internecie bez zakłóceń.

  Play daje ofertę 500GB z anteną zewnętrzną na wypożyczenie. Chyba w tym wypadku warto by było to przemyśleć, skoro tam działa lepiej, nie?
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  Pawrzes
  Level 15  
  Ograniczeniem transferu u Ciebie są stacje bazowe w których jesteś w zasięgu:
  - eNB 181193 to antena dookólna o małym zasięgu przy Alpejskiej 42 (Instytut Kardiologii) a LTE ma tylko w paśmie 2100 na 10 MHz (w planach 15 MHz) więc obecnie nie wyciągniesz z niej więcej niż około 70 Mb/s
  - eNB 280335 to stacja przy Mrówczej 243, bardziej przeciążona i sporo dalej wiec dodatkowo transfer obniża ogólnie słaby sygnał (2600 - 15 MHz + 2100 - 10 MHz + 1800 - 10 MHz + 800 - 10 MHz)

  - eNB 5256 Play łapiesz z ul. Żegańskiej 1 (komin Ciepłowni Międzylesie) i posiada 4 pasma LTE (2600 - 20 MHz + 2100 - 15 MHz + 1800 - 15 MHz + 800 - 5 MHz)
 • #8
  vederis
  Level 10  
  Po długim czasie wywalczyłem dorejonizowanie w mojej okolicy i zamontowałem swiatlowod od orange.

  Dziękuję wszystkim za pomoc.