Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buggy przeniesienie napędu problem w budowie

Witam124 22 May 2021 16:59 135 6
    Witam124
    Level 3  
    Witam szanownych użytkowników Elektorda.PL
    na początku chciałbym powiedzieć że szukałem tego tematu ale nigdzie nie mogłem znaleźć

Ostatnio coś mnie nakłoniło do zaprojektowania i zbudowania buggy (Rurak,Szajowóz) z silnikiem umieszczonym oczywiście z tyłu
    tutaj zamieszczam przykładowy filmik https://youtu.be/-PtRCQgerEI. I problem polega na tym że nie do końca wiem jak przenieść napęd
    jeżeli samochód początkowo miał napęd przedni, po prostu problemem było by dla mnie ogarnięcie tego żeby to jakoś się zaraz nie gibało na boki czy coś tego typu.

Prosiłbym tylko nie pisać wsadź malucha i siedź cicho ;P

Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie,pomoc,podpowiedzi,linki z tym samym tematem

Pozdrawiam Serdecznie Miłego dnia albo Wieczoru :D :)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    Witam124 wrote:
    jeżeli samochód początkowo miał napęd przedni, po prostu problemem było by dla mnie ogarnięcie tego żeby to jakoś się zaraz nie gibało na boki czy coś tego typu.
    Nie rozumiem. Masz silnik zblokowany ze skrzynia biegów i mechanizmem różnicowym. jak prawie każde małe auto, np Yaris, Panda, etc. Robisz kopię przedniej kołyski dla tyłu, wahacze i łożyska w nich oraz oryginalne półosie i koła.
    Witam124
    Level 3  
    No bo muszę zblokować w jakiś sposób cały wbudowany układ skrętny i nie wiem jak się za to zabrać ;P
    Witam124
    Level 3  
    No chciałbym zbudować buggy z silnikiem który początkowo miał napęd na przód niestety nigdy nie miałem doczynienia z naprawą skrzyni bądź półośki i nie wiem jak to dokładnie wygląda i pytam się jak mógłbym rozwiązać problem, ponieważ silnik przednionapędowy ma zarazem układ skrętny który mógłby przeszkodzić w budowie. A układ skrętny planuję kupić cały komplet od np maluch , quada , Poloneza , BMW . Albo wziąć zwrotnice i wszytko zrobić samemu :)
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    Witam124 wrote:
    ponieważ silnik przednionapędowy ma zarazem układ skrętny
    Gdzie, jaki ? :cry: Półosie mają tylko inny rodzaj przegubów i tyle, co wcale nie przeszkadza użyc tego z tyłu. Weź się porządnie za lekturę budowy samochodów i wtedy zacznij projektować, bo widzę, że się gubisz w tym wszystkim.
    Witam124
    Level 3  
    Rozumiem a odrazy zapytam poleca pan jakąś dobrą książkę ? Do zapoznania się z tym ? Serio pytam (to nie sarkazm)