Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha RX V630 następca modelu

arq555 22 May 2021 20:37 201 1
    arq555
    Level 9  
    Witam drogich forumowiczów,

Mam pytanie dotyczące Yamahy RX V630. Czy ten model doczekał się jakiegoś godnego następcy? Szukam jakiegoś używanego amplitunera kina domowego z nastawieniem na kino i rozrywkę właśnie. Mogę powiedzieć że stosunek kino/muzyka to 70/30. Z Yamahy jestem bardzo zadowolony zastanawiam się tylko czy nie warto wymienić na coś nowszego z HDMI i nowszymi dekoderami. Czy 630 ma jakiś swój odpowiednik z HDMI i np DTS master? Mowa oczywiście o modelach używanych. Czy RX V663 to jakaś nowsza wersja czy to już zupełnie inna bajka? Czy może cos zaproponujecie? Budżet to ok 600-650 PLN. Wiem, śmieszny ale wydaje mi się że wiecej nie potrzeba na jeszcze w miare dobry klocek bez wodotrysków.
    Pozdrawiam,
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Raczej nie ma czegoś takiego jak następca, bo tych modeli było w opór. Można szukać sprzętu z podobnej półki po prostu, z końcówkami mocy na elementach dyskretnych.

Ja ostatnio RX-V640 RDS wymieniłem na RX-V767 (prawie to samo co RX-V667). Dużo lepiej się go obsługuje, ma OSD dużo wejść HDMI, upscaler z wejść analogowych, dużo mocy, obsługę drugiej strefy itp.

Niestety amplitunery z tych lat mają kiepskie przekaźniki na wyjściach głośnikowych (z pozłacanymi stykami - akurat złoto tu nie pomaga... Wręcz przeciwnie) Ale poza tym to porządne amplitunery. Niby sprawny kupiłem za 650 zł właśnie ale przekaźniki trzeba było wymienić (trzeba pół amplitunera rozebrać więc początkującemu odradzam).