Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Komputer po z這瞠niu nie wykrywa dysku twardego

25 Pa 2005 09:35 1633 5
  • Poziom 10  
    W豉snie z這zy貫m kompa i niby w biosie widzi dysk twardy oznaczony .............. itd. ale po starcie nawet nie mam zadnej przydzielonej litery i w ten spos鏏 nie moge zainstalowac windowsa
    Czy da sie w biosie przyporz康kowac litere do dysku?

ps dysk ten sformatowa貫m pod innym kompem czy moge na niego wgra windowsa i powinno byc wszystko wporz康ku???
  • VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    A jak partycje za這篡貫??

przenios貫m z "komputery hardware"
  • Poziom 28  
    Jak to jest dysk raid albo sata to przed podczas instalki windy xp trzeba zapodac stery do kontrolera.

Posted from a mobile
  • Poziom 24  
    Prawie na 100% nie ustawiles na tym innym kompie statusu "aktywna" dla sformatowanej partycji. Aha oczywiscie jezeli formatowales ten dysk na innym kompie, to jak zakladales partycje powiniens wybrac partycje podstawowa, nie rozszerzona...
    Jezeli partycja jest zalozona jako podstawowa, aktywna i sformatowana, to musi sie system zainstalowac.
    Wszystkie czynnosci zrobisz bardzo latwo na jakims innym komputerze z zainstalowanym windowsem XP z poziomu menedzera dyskow twardych. (Panel sterowania--->narzedzia administarcyjne--->zarzadzanie komputerem--->menedzer dyskow).

Aha pod windowsa 98 i millenium partycja musi byc sformatowana w systemie FAT32, jezeli masz podpiete dysk pod RAIDA, to najlatwiej na czas instalacji podlaczyc go pod "zwykly" kontroler...
    Po zainstalowaniu windy instalujesz sterowniki dla Raid i przepinasz spowrotem dysk...
  • Poziom 10  
    Mozliwe ze nie ustawi貫m jako aktywna. Niestety na razie jestem w pracy i nie moge tego zobaczyc!

Czyli po zainstalowaniu Xpka moge od razu go przepi望?, czy zainstalowac sterowniki Raida?
    Bo niebardzo wiem sk康 wzi望 te sterowniki Raid?

Ps sory ze zadaje banalne pytanie, ale pochodze ze wsi :D i ze 2 razy instalowa貫m system i wtedy jako bez zadnych problem闚 mi posz這.
    Pozdrawiam

Tak mi przysz這 do g這wy a moze poprostu u篡 komendy fdisk
    wtedy sama stworzy partycje aktywn bez 瘸dnych kombinacji...
  • Poziom 24  
    Przy instalacji Windowsa XP teoretycznie nie musisz miec zalozonej zadnej partycji...Insalator tego systemu pozwala na zalozenie partycji podczas instalacji. Jezeli faktycznie plyta jest z raidem to przelaczasz na czas instalacji tasme od dysku pod standardowy kontroler...po zainstalowaniu windy instalujesz stery od raida-powinny byc na plytce do plyty glownej...po poprawnym zainstalwoaniu mozesz przepiac tasme spowrotem na kontroler RAID.