Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Sony SRF18 odbiera tylko Radio Eska i tylko na wyciągniętej antenie

Axyrtew 24 May 2021 12:11 228 2
 • #1
  Axyrtew
  Level 1  
  Kupiłem na Allegro używane radio Sony SRF-18. Mam już kieszonkowe radia SRF-49 i SRF-59, z których jestem zadowolony - chciałem mieć model z głośnikiem, który korzystałby z tego samego układu scalonego. SRF-18 ma wysokie noty w internecie, w tym za niezawodność i ekonomiczne wykorzystanie baterii.  Po włożeniu będących na wyczerpaniu baterii radio odbierało całkiem dobrze. Pomyślałem, że z zewnętrznym głośnikiem będzie lepiej, więc podłączyłem kabelkiem głośniczek LG PH1. Jakość dźwięku wyraźnie się poprawiła, radio grało w ten sposób na pewno ponad godzinę, po czym jakość dźwięku zaczęła spadać. Pomyślałem, że to wina baterii. Jednak po włożeniu innych przestało odbierać jakiekolwiek stacje, tylko szumiało. Gdy włożyłem zupełnie nowe baterie, nadal nie odbierało żadnych stacji. Dopiero po całkowitym rozłożeniu anteny odbiera całkiem nieźle Radio Eska i nic więcej (w dokładnie tym samym miejscu SRF-49 odbiera dziesiątki stacji). Mieszkam na Bemowie - może ta stacja ma tam najsilniejszy sygnał?

  Co może być przyczyną takiej sytuacji? Czy da się/opłaci się to naprawić? Sam nie mam doświadczenia w naprawie elektroniki.
 • #2
  michald
  Level 33  
  Proszę przekazać urządzenie do serwisu RTV w celu diagnozy i oceny opłacalności naprawy.
 • #3
  aksakal
  Tube devices specialist
  Jaką rezystancję ma zewnętrzny głośnik LG PH1 i jak podłączyłeś go - równolegle do głośnika radia, czy zamiast? Zmierz napięcie na nogach 7 i 10 układu IC201.