Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault midlum 180 dci nie odp - Nie odpala z kluczyka brak mocy po odbiciu bieg

Special167 25 May 2021 21:02 783 11
    Special167
    Level 6  
    Witam mam taki problem szukałem sposobu naprawy braku świateł stopu sprawdzałem tylko bezpieczniki.Gdy uruchomić silnik ale brak reakcji. Napięcie dochodzi na deskę ale brak startu rozrusznika .Więc postanowiłem odpalić po przez bezpośrednie wysterowanie rozrusznika, udało się lecz gdy staram się ruszam samochodem wyskakuje stop i gdy wbije bieg tacho się wyłącza. Brak możliwość dodawania obrotów (gazu) posiadam błędy na desce Vecu eecu auto po zgłaszaniu nie odpala z kluczyka ale muszę najpierw naładować baterie bo nie ma siły kręcić więc na pewno akumulator do wymiany chyba że to coś rozładowuje pomocy!!!
    stanisławpiotr
    Level 32  
    Napisz numery błędu ale najpierw sprawdź czy tachograf ma dwa zasilania stałe i po kluczyku. Bardzo częsta przyczyna braku uruchomienia pojazdu to uszkodzone zasilania stałego tachografu przy klemie dodatniej akumulatora. Dotyczy to pojazdów tachografem na can.
    Special167
    Level 6  
    Sprawdzę to wieczorem błąd jeden to 00060407000 Vecu A drugi ecu tylko sprawdzę po 17
    stanisławpiotr
    Level 32  
    Kody błędów przedstaw w formie graficznej (Zdjęcie z wyświetlacza).
    Special167
    Level 6  
    Renault midlum 180 dci nie odp - Nie odpala z kluczyka brak mocy po odbiciu bieg Renault midlum 180 dci nie odp - Nie odpala z kluczyka brak mocy po odbiciu bieg Renault midlum 180 dci nie odp - Nie odpala z kluczyka brak mocy po odbiciu bieg

Dodano po 4 [godziny] 16 [minuty]:

Potrzebuje takiego samego układu co mój bo mogły być pozamianiane kable bo szczur przegryzl Renault midlum 180 dci nie odp - Nie odpala z kluczyka brak mocy po odbiciu bieg
    stanisławpiotr
    Level 32  
    VECU 604 7 Styk położenia dźwigni zmiany
    biegów na luzie
    Styk zablokowany w
    położeniu otwartym,
    wystąpiła zbyt duża
    prędkość podczas gdy
    nie nastąpiła żadna
    zmiana biegów
    Sprawdzić styk. Sprawdzić okablowanie
    między elementami VECU ( ciągłość i
    izolacja ). Złącze: ST4, zacisk: 5

Ten błąd będzie powodował blokadę rozruchu .Sprawdź czujnik luzu na skrzyni biegów.
    Special167
    Level 6  
    Dzięki jutro zobaczę
    Special167
    Level 6  
    Kable naprawione auto kręci ale nie odpala i nie świeci tachograf

Dodano po 2 [godziny] 16 [minuty]:

Renault midlum 180 dci nie odp - Nie odpala z kluczyka brak mocy po odbiciu bieg Renault midlum 180 dci nie odp - Nie odpala z kluczyka brak mocy po odbiciu bieg Renault midlum 180 dci nie odp - Nie odpala z kluczyka brak mocy po odbiciu bieg

Teraz auto nie chce odpalić kręci i nic. raz prawie było pociągnął. I tachograf nie podswietla

Dodano po 1 [minuty]:

Renault midlum 180 dci nie odp - Nie odpala z kluczyka brak mocy po odbiciu bieg
    Special167
    Level 6  
    Witam auto odpalone prawdopodobnie blokuje go tachograf. Tacho nie chodzi gdy to podłączę auto nie odpala byłem z tachografem i jest sprawny gdzie szukać problemu
    Special167
    Level 6  
    Tacho uruchomiony brak jeden masy zlaczylem jedno z drugim
    stanisławpiotr
    Level 32  
    Czyli problem rozwiązany.