Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z połączenie w TiaPortal Mitsubishi MR-J4-TM

automaticsbam 27 May 2021 12:06 333 2
SterControl
 • #1
  automaticsbam
  Level 1  
  Witam,
  Dostałem do jak najszybszego skonfigurowania w jak najkrótszym czasie Serwa MR-J4-TM do komunikacji ze Sterownikiem s7-1500. Dotychczas udało mi się połączyć za pomocą MR Configurator i przejechać .
  Chciałbym użyć Telegramu 102 i zadawać prędkość z poziomu Tia Portal i odległość o jaką ma przejechać Serwomotor.
  Czy posiada ktoś jakieś przykłady jak skonfigurować to w TiaPortal ewentualnie może powiedzieć na jakie słowa muszę wysłać mu odpowiednie dane.
  Z góry bardzo dziękuję za pomoc
 • SterControl
 • #2
  Jarik
  Automation specialist
  W S7-1500 Można tym serwem sterować na 2 sposoby:
  1. Można wykorzystać obiekt technologiczny do sterowania są tam gotowe bloki do sterowania serwomotorem. Wykorzystać trzeba telegram 1 który jest zgodny z PROFIDrive. Można wtedy wykorzystać funkcje MC-Servo zaimplementowane TIA Portal. Ja ostatnio korzystałem w TIA Portal16 i w ten sposób mam podłączone 6 osi do jednego sterownika. Potrzebne są tylko pliki GSD. Nie jest niezbędne korzystanie z trybu izochronicznego.

  2. Wykorzystanie telegramu 102 w tym dokumencie https://pl3a.mitsubishielectric.com/fa/pl/dl/...-J4-TM_Instr._Manual_(Profinet)_sh030240c.pdf na str. 3-2 znajdziesz strukturę danych którą trzeba wysłać do sterownika. Te dane trzeba wysyłać cyklicznie z zachowaniem spójności danych (DPWR_DAT i DPRD_DAT, SFC14/15). Gdzieś na stronie Mitsubishi jest przykład programu do sterowania tym serwem z wykorzystaniem tego telegramu. Jest to przygotowany blok FB w wszystkimi niezbędnymi wejściami i wyjściami oraz strukturą danych do wysłania i odbioru. Poszukaj gdzieś na dowloadzie Mitsubishi
 • #3
  Jarik
  Automation specialist
  Sprostowanie do opcji pierwszej tylko z enkoderem zewnętrzym i telegramem 81.