Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówkozamrażarka Indesit CA 238 L

25 Paź 2005 12:13 5271 8
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam problem z lodówko-zamrażarką Indesit CA 238 L.
    4 - letnia, żadnych napraw gwarancyjnych. Obecnie pali sie cały czas czerwona lamka. Częściowo tylko chłodzi zamrażarka.

W środku jedne spirale chłodnicze są oszronione, a inne czyste i suche.
    Lodówka powyżej działa, ale mam wrażenie że tez jakby mroziła słabiej.
    Mam dostęp tylko do jednego fachowca na moim terenie, który wstępnie bez oględzin mówił o uzupełnieniu płynu, zbadaniu nieszczelności i wymianie zaworu, który z racji słabej jakości, w tego typu sprzecie pada.

Dodam, że lodówka stała w niewielkiej odległości, obok pionu grzewczego. Czy mogło to być przyczyna awarii ?

Koszt takiej naprawy wycenił na ok. 450 zł. Czy podana cena naprawy jest uczciwa ?

Z góry dziękuję za pomoc w mojej sprawie.
    Artur z Suwałk.

Moderowany przez skryn:

Forum, to nie "piekarnia". Treść tematu zmieniłem.

• Pomocny post
    Poziom 12  
    Problem może być związany z brakiem czynnika ,ale cena jest stanowczo za duża koszt tej naprawy to około 150 zł
  • Poziom 2  
    Dziękuję za tak szybką odpowiedź.

Mieliśmy ją wieźć do naprawy ale z trudem wyjelismy górne półki.
    Zauważyliśmy, że tylna ścianka lodówki ma wybrzuszenie od góry do połowy wysokości.

Czy da się to w tej sytuacji naprawić ? I za ile ?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Odkleił się parownik chłodziarki (stąd wybrzuszenie) pewnie w wyniku ucieczki gazu. Moja rada - zapłacić za eksperyzę i kupić nową lodówkę.
    Pozdrawiam
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    stan54 napisał:
    Problem może być związany z brakiem czynnika ,ale cena jest stanowczo za duża koszt tej naprawy to około 150 zł

Bzdury opowiadasz. Tyle to samo napełnienie może kosztować a nie naprawa takiego uszkodzenia.

Dodano po 6 [minuty]:

Artur* napisał:

Mam dostęp tylko do jednego fachowca na moim terenie, który wstępnie bez oględzin mówił o uzupełnieniu płynu, zbadaniu nieszczelności i wymianie zaworu, który z racji słabej jakości, w tego typu sprzecie pada.

Za uzupełnianie podziękuj i poszukaj kogoś kto wyeliminuje przyczynę.
    O zaworach które padają nie słuchaj.
    Jak w Twojej okolicy jest tylko ten monopolista od napraw to wymień lodówkę, tym razem nie od pana Merloniego ;)
  • Specjalista AGD
    Artur* napisał:
    Dziękuję za tak szybką odpowiedź.

Mieliśmy ją wieźć do naprawy ale z trudem wyjelismy górne półki.
    Zauważyliśmy, że tylna ścianka lodówki ma wybrzuszenie od góry do połowy wysokości.

Czy da się to w tej sytuacji naprawić ? I za ile ?

Z tego co mi wiadomo usterki tej nieda sie usunac- chyba ze ktos poklei Ci parownik i przykleji scianke na super klej(ktorego nieznam, niewiem jak koledzy z forum). Rada kup sobie nowa lodowke ;)
  • Pomocny post
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    servisant napisał:
    Z tego co mi wiadomo usterki tej nieda sie usunac- chyba ze ktos poklei Ci parownik i przykleji scianke na super klej(ktorego nieznam, niewiem jak koledzy z forum). Rada kup sobie nowa lodowke ;)

Jest możliwa naprawa takiej lodówki z dobrym skutkiem bez przyklejania czegokolwiek ;)
    Tylko trzeba znaleźć odpowiedniego fachowca! W sytuacji gdy nie ma się pewności co do naprawiacza (sam wyraża się bez przekonania o usterce i sposobach naprawy jakby miał zamiar pierwszy raz eksperymentować, nie wspominając o gwarancji na usługę) to rzeczywiście lepiej kupić nową lodówkę.
  • Poziom 2  
    Jestem ciekaw na przyszłość, co mogło spowodować że lodówka się zepsuła ?

Czy jest w tym jakaś moja wina , czy jednak może wada konstrukcyjna, która jest nakierowana na kupienie nowej lodówki za 4 lata ?

W moim mieście nie ma osoby, która by przeprowadziła ekspertyzę, więc nawet nie mam możliwości bezstronnej oceny zaistniałej sytuacji.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Tak, można to nazwać pewnego rodzaju "wadą konstrukcyjną"... Nie tylko u tego producenta!
    Nie wszystkie jednak się psują, część będzie pracowała nawet 10 lat ;)