Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Stolarz czy technik pojazdów samochodowych

Anonimek564 29 May 2021 11:50 402 6
Bosch
    Anonimek564
    Level 3  
    Cześć, co myślicie o zawodzie stolarz napiszcie wady zalety a może technik pojazdów samochodowych, wszystkie opinie są potrzebne proszę o o wypowiedź może ktoś chodził do tych szkół i wie jak to wygląda?
    Z góry dzięki 😀
  • Bosch
    kamyczek
    Level 38  
    A co lubisz robić to podstawa . Napisz jakie masz zainteresowania , czy masz zdolności manualne ? Stolarz to praca dla kogoś kto lubi robić w drewnie ma zdolności manualne . Mechanik wymaga myślenia logicznego , umiejętności technicznych , to praca w większości czasy stojąca i wymagająca sporo krzepy . Dziś mechaników szukają bo jest ich mało , Dobrze zarabiają ale to praca fizyczna . Stolarz może robić wiele rzeczy od stolarki okiennej , przez meble , schody po zabawki z drewna i np więźby dachowe (konstrukcja dachu). Też można zarobić . Można też iśc do policji skończyć szkołe dostać 3 tysie i być krawężnikiem szybko zostać emerytem i "cieciować" gdzieś dorabiając . Tyle że teraz nikt nie chce tam iść bo zarobki mierne a fucha średio ciekawa ...
  • Bosch
    karolark
    Level 42  
    Spory rozrzut zainteresowań?
    Co kolega lubi umie?
    mychaj
    Level 33  
    Stolarz - strasznie lubię drewno, ale prawdziwych stolarzy teraz ze świeczką szukać, to raczej montażyści z płyt meblowych.... raczej bym celował w zawód operatora czy technika maszyn stolarskich - piły , frezarki, szlifierki taśmowe...
    Stolarz tak ale tylko wtedy gdy miałbym możliwość otwarcia swojego zakładu i pracy w drewnie a nie w wiórówce...

Mechanik - sporo nauki bo temat rozległy, jak nie trafisz do porządnego warsztatu na praktyki to marne szanse na zdobycie porządnego zawodu...
    Anonimek564
    Level 3  
    O pracę się nie martwię jeżeli chodzi o stolarza jest ich dużo potrzebnych. Szkoła możliwa to tylko zawodówka więc tym bardziej prawie nikt na to nie pójdzie bo ludzie oglądają filmy o korporacjach. Jeżeli miał bym być stolarzem wolał bym pracować w płycie wiórowej sami przyznajcie ile macie w domu czy mieszkaniu drewna nie wiele a meble kuchenne teraz to prawie wszystko z płyty wiórowej zarobek nie jest trudny ; trzeba przywieść płytę , pociąć odkleić wiercić w płycie składać przywieść do klienta i sumie już tam ostatecznie zamontować i poregulować. Ktoś spyta skąd ty o tym wiesz min tata ma stolarnie nie jednokrotnie robiłem z nim te czynności więc wiem czym to jest.

Ale szkoła zawodowa jakoś do mnie nie przemawia wsumie spoko mało nauki i wgule ale jednak mam wątpliwość. Niestety nie ma technik stolaż czy coś w tym stylu owszem jest to praca fizyczna alle czy naprawdę nie dało by się zrobić jakiegoś konkretnego kierunku w technikum?
    Dużo można by się w tedy nauczyć sam proces robienia mebli jest bardzo trudny jest jedna formatka i idealnie trzeba zrobić dziurę aby potem wszystko pasowało.

Trochę wam opowiedziałem ale nadal czekam na wasze kilka słów na ten temat
    Jeżeli ktoś pracuje jako stolarz prosił bym się aby on napisał kilka słów

Chociaż teraz tak sobie myślę że jest to trudna praca😏😒
    Anonimek564
    Level 3  
    Sam bez tej strony