Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suzuki Address - Jak podłączyć automatyczny włącznik świateł.

Dj.McG 30 May 2021 08:40 465 4
    Dj.McG
    Level 19  
    Witam.
    Posiadam skuter Suzuki Address w którym brak jest włącznika świateł (automatycznie się włączają po przekręceniu kluczyka)
    Zakupiłem układ do automatycznego włączania świateł po wykryciu wyższego napięcia z moich pomiarów 13,1V jak poniżej

Mase (szary) podłączyłem do akumulatora (-) a zielony odszukałem napięcie pojawiające się po stacyjne i podłączyłem.
    Po podłączeniu ładowarki gdy napięcie w układzie wzrasta automat słychać jak się załącza

Kolejne przewody brazowy (polaryzacja ) oraz biały podłączyłem do czarnego przewodu od żarówki h4.

Tzn rozciąłem czarny przewód i jedną końcówkę podłączyłem brązowy a drugą biały.

Niestety układ nie działa prawidłowo po przekręceniu kluczyka - gdy układ się jeszcze nie załączy świeci mi się kontrolka długich świateł a gdy włączę długie światła to jakiś przekaźnik w motorze głupieje i zaczyna zgrzytać (włączenie wyłączenie).
    W moim zamyśle miało działać to tak że odłączam obwód (mase) od żarówki.
    Nie wiem czy dobrze to rozumie ze do żarówki ida 3 przewody jeden od krótkich +12 i drugi mijania +12 oraz Masa .
    Konsultowałem temat z producentem automatycznego włącznika mówił ze przekaźnik załączający jest niezależny (zawieszony w powietrzu) i można go podłączać dowolnie na + lub - (masa).
    Czy ktoś orientuje się w gdzie mam podłączyć przewody brązowy i biały w tym skuterze? Lub gdzie szukać właściwego przewodu.
    ladamaniac
    Level 39  
    Sprawdź czy nie masz tak, że jest stałe 12v na żarówce, a podawana jest masa. Na skuterach się nie znam, ale w japońskich autach (w tym w Suzuki ) często tak jest.
    Dj.McG
    Level 19  
    Nie udało mi się odszukać w instalacji sterowania do światła mijania/długie. Ale zmieniłem z masy na plus do swiateł mijania. Teraz w instalacji nic sie nie dzieje.
    Po częsci udało mi sie osiagnać założenie by światło nie świeciło się po przekręceniu stacyjki.
    ALIBABA I
    Level 28  
    Dj.McG wrote:

Kolejne przewody brazowy (polaryzacja ) oraz biały do czarnego przewodu od żarówki h4.
    Suzuki Address - Jak podłączyć automatyczny włącznik świateł. prawie dobrze to podłączyłeś z jednym wyjątkem , brązowy podłączasz do plusa nie po stacyjce bo ona padnie za duże obciążenie natomiast biały do przewodu zasilającego światła mijania adekwatnie to samo z pozycyjnymi

Ps a tak na marginesie gdy układ działa będziesz jechał w nocy i załączysz drogowe wówczas będą świeciły oba światła czy wytrzyma prądnica niewiem, warto było by zamontować rozłącznik zasilania tego układu by wrócić do oryginału., będziesz miał wtedy dwie pozycje automat i oryginał.