Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa B - wariuje elekryka

Marioox 30 May 2021 12:12 234 2
    Marioox
    Level 6  
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    Piszę do Was gdyż od kilku miesięcy borykam się z problemem szwankującej elektryki w.w samochodu. Jest to Corsa B Sport z 98r, w wersji silnika X14XE 1.4 16V 90KM.
    Auto mam ponad dwa lata i ogólnie nie mam się czego przyczepić. Zawsze dowozi mnie do pracy, nigdy nie było sytuacji że potrzebne było holowanie. Ba, to właśnie nią holowałem inne samochody :-)
    Ale do rzeczy. Podczas zwykłego użytkowania nagle "coś" zaczęło przepalać mi bezpiecznik 15A w skrzynce pod kierownicą. Wtedy przestawał też działać prędkościomierz, licznik kilometrów oraz gniazdo zapalniczki.
    Po czasie doszedłem, że to czujnik świateł cofania więc został wymieniony na nowy i podczas próby włączenia wstecznego na warsztacie zadziałał tylko raz, zapaliły się światła cofania po czym zgasły i już nie działają a prędkościomierz zaczął wskazywać prędkość dopiero od 40km/h czyli do 40 pokazywał zero i raptownie wskakiwał na 40. Po czasie wysiadł całkowicie i licznik kilometrów też stoi. Do tego doszedł wentylator chłodnicy, który włącza się zaraz po przekręceniu zapłonu nawet na zimnym silniku. Często świeci się check i na wolnych obrotach auto albo spada z obrotów albo gaśnie. Reasumując : nie działa prędkościomierz, licznik kilometrów, wsteczny, gniazdo zapalniczki, wentylator chłodnicy chodzi cały czas, i często wyskakuje check. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem jeśli chodzi o Opla Astrę, Corsę itp? Czy możliwe jest, że sterownik się zepsuł i przez niego tyle funkcji naraz odmówiło posłuszeństwa? Pozdrawiam
    Marioox
    Level 6  
    Dzięki za odpowiedź. Czy dostęp tam jest w miarę przyzwoity? Jak zdiagnozowałeś uszkodzenie?