Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozdzielanie wyjść RCA pod audio

PapaDance 30 May 2021 12:51 213 7
    PapaDance
    Level 3  
    Witam wszystkich.
    Mój problem to że przymierzam się do zakupu dość sporego audio a mianowicie głośnika niskotonowego który ma 1500W rms 2x1Ω do tego dwóch wzmacniaczy 1500W rms 1Ω, 4 głośników wysokotonowych 200W rms 4-16Ω jak to opisał producent oraz dwóch zasilaczy 4 kanałowych które na 4Ω mają 300W rms i czyli wychodzi na dwa kanały do wzmacniacza czyli dwa głośniki wysokotonowe na jeden wzmacniacz 4 kanałowy. Posiadam radio z wyjściem na subwoofer, głośniki na tył i głośniki na przód a więc moje pytanie czy jeśli podłącze wzmacniacze do akumulatora i rozdzielę sygnał z radia z wyjść RCA na subwoofer kablami "Y" do wzmacniaczy tych na 1500w i pozostałe dwa wzmacniacze do radia i do wzmacniaczy głośniki 2 na 1 wzmacniacz to czy będę mógł regulować bass w radiu i będzie wszystko dobrze działać i czy głośniki 4-16Ω automatycznie wyregulują jaka jest impedancja czy tak jak podłącze taka będzie?
    osiniak75
    Level 34  
    Weź może to jakoś rozrysuj lub napisz po polsku.
    PapaDance
    Level 3  
    Rozdzielanie wyjść RCA pod audio

Na żółto są głośniki wysokotonowe
    200w rms impregnacja 3-16Ω
    moje pytanie czy to będzie działać i będę mógł regulować moc subwoofera z poziomu radia
    sosarek

Level 43  
    Bardziej ciekawi mnie tej jeden głośnik zasilany z dwóch wzmacniaczy.
    PapaDance
    Level 3  
    To głośnik 1500w rms 2x1Ω i w szczycie ma 3000w
    sosarek

Level 43  
    PapaDance wrote:

Marka, model?
    PapaDance
    Level 3  
    gas gpp380d1
    sunrise84
    Level 42  
    PapaDance wrote:

+
    PapaDance wrote:
    gas gpp380d1

Nie prościej kupić jeden wzmacniacz stabilny w 0.5ohm ?

PapaDance wrote:
    moje pytanie czy to będzie działać i będę mógł regulować moc subwoofera z poziomu radia

Nie będzie działać bo namieszałeś tam w wejściach sygnałowych dla wzmacniaczy odpowiedzialnych za napędzenie głośnika niskotonowego.

Jeżeli chcesz podawać sygnał niskotonowy to robi się to w systemie mono czyli z jednego wyjścia SUB OUT a nie z dwóch.
    Jedno wyjście RCA SUB OUT = jeden wzmacniacz.
    Nie mam pewności w 100% czy para wyjść RCA SUB OUT pracuje w MONO czyli podaje taką samą wartość w lewym (białym) i prawym (czerwony) kanale.
    A jest to bardzo ważne.
    PapaDance wrote:
    przymierzam się do zakupu dość sporego audio

To może zacznij swój temat od wyszczególnienia poszczególnych elementów tej składanki i samochodu w którym ma to zagrać.

Dodano po 1 [minuty]:

PapaDance wrote:
    to czy będę mógł regulować bass w radiu

Nadal nalegam abyś napisał składowe elementy tej magicznej konfiguracji.

Dodano po 3 [minuty]:

PapaDance wrote:
    do zakupu dość sporego audio a mianowicie głośnika niskotonowego który ma 1500W rms 2x1Ω do tego dwóch wzmacniaczy 1500W rms 1Ω, 4 głośników wysokotonowych 200W rms 4-16Ω

Audio oparte na subwooferze i głośnikach wysokotonowych tylko?

BTW. żaden głośnik NIE MA MOCY!
    Głośnik może "przyjąć na klatę" moc oddawaną przez wzmacniacz.
    Głośnik ma impedancję wyrażoną w Ohm.