Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PDP 685 Wylacza sie!!!

Maras82 25 Paź 2005 13:41 1349 2
  • #1 25 Paź 2005 13:41
    Maras82
    Poziom 9  

Witam. Mam pralke polar PDP 685.
    Pralka jest sprawna ale nie do konca, nie wypapowuje wody i nie odwirowuje. wszysto sprawdzalem kupilem nowy programator i to samo.
    Po wlaczeniu pralki chodzi i w pewnym momencie sie wylancza dzieje sie to po dlugim praniu kiedy ma wypapowywac wode ( pompe wody sprawdzalem jest ok) wydaje mi sie ze ktos pozamienial kable przy myndostacie (lub podobna nazwa) Jesli ktos co ma schemat, bede wdzieczny.
    Na forum nie ma!
    Czekam na pomoc pozdrawiam

Pozdrawiam

0 2
  • #2 25 Paź 2005 16:27
    sekfoja
    Poziom 11  

A sprawdzałeś hydrostat styk między 1 a 2 bez wody czy jest zwarty czy nie. Jeśli jest woda w zbiorniku zdej wężyk i sprawdź czy styki się przłączają. Sprawdź drożność przewodu powiecznego od hydrostatu do zbiornika. A przedywszystkim sprawdz symbol pralki bp Polara o tym symbolu nie było:!:. Jeśli to tak jak napisałeś to będe Ci się starał jeszcze raz pomóc.

pozdrawiam!!! :p

0
  • #3 03 Lis 2005 18:04
    jk_sk
    Poziom 10  

Kolega Sekfoja ma rację, bardzo często zapycha się wężyk między zbiornikiem a chydrostatem "oszukując" w ten sposób programator. Chydrostat najprościej jest sprawdzić poprzez dmuchnięcie w końcówkę która idzie od zbiornika, powinno być słychać jak pracują styki. Można też sprawdzić za pomocą miernika tzn w czasie dmuchania powinnien być przepływ pomiędzy stykami, a w czasie spoczyku powinnien być brak przepływu.
    Mam nadzieje że za bardzo nie zagmatwałem i coś z twgo zrozumiesz.

0