Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy mogę wlać benzyne 98 do kosiarki?

RedWork_898 05 Jun 2021 21:38 6243 44
    andrzej20001
    Level 43  
    Ja latalem komarem na ryby na estrakcyjnej. Swice mi raz stopilo 😁
    User removed account
    Level 1  
    chromee
    Level 10  
    Sam też teraz wlałem 98 do kosiarki silnik - SV 150 śmiga aż miło. Stabilniejsze i wyższe obroty wolne i wysokie niz na 95. Aż byłem pozytywnie zaskoczony. Od teraz będe lać tylko 98.

A jak ma się lanie 98 do piły? Też bedzie ok dla silnika?

PS. Do mojej kosiarki w instrukcji podają min. 90 do piły równe 95.
    User removed account
    Level 1  
    chromee
    Level 10  
    Aż dziw że kosiarka nabrała tak witalności na 98. Liczyłem że będzie bez różnicy z 95.
    pla20
    Level 17  
    Tak mała liczba oktanowa niewiele zmienia w pracy współczesnych silników. Dziś większość ludzi kieruje się ekonomią a nie jakością paliwa.
    User removed account
    Level 1  
    Jarzabek666
    Level 36  
    pla20 wrote:
    Dziś większość ludzi kieruje się ekonomią

No właśnie w Polsce dziwna ta ekonomia, oszczędzać 10 zł na tankowaniu by w przyszłości wydać dużo o dużo więcej..
    Aleksander_01
    Level 41  
    Jarzabek666 wrote:

No właśnie w Polsce dziwna ta ekonomia, oszczędzać 10 zł na tankowaniu by w przyszłości wydać dużo o dużo więcej..

No ale dzisiaj jest taniej, a co będzie jutro, nie ważne. Ze zdrowiem również podobnie postępujemy. Jak to mawiają - zapieprzamy całe życie za pieniądzem aby na starość wydać na lekarzy.
    pla20
    Level 17  
    Na oszczędzaniu jeszcze nikt nie stracił a na rozrzutności ależ owszem. Nie jest powiedziane że w przyszłości wydam dużo dużo więcej.
    User removed account
    Level 1  
    pla20
    Level 17  
    Oczywiście nie miałem na myśli oszczędzania w banku bo tu rzeczywiście można tylko stracić
    User removed account
    Level 1  
    pla20
    Level 17  
    Czym innym jest dbałość o sprzęt a czym innym rozrzutność. Moja matka używa jeszcze bez awarii i bez użycia środków typu Calgon pralki Polar. Ale "podobnie jak w przypadku samochodu" wykonuję raz na jakiś czas przegląd. Czyszczę z kamienia i zanieczyszczeń oraz konserwuję i smaruję. Wiem że można inaczej wyrzucić co stare i kupić nowe -a może pochodzi do końca gwarancji.
    Jarzabek666
    Level 36  
    pla20 wrote:
    Czym innym jest dbałość o sprzęt a czym innym rozrzutność.

Ale to była poruszana kwestia ekonomii...