Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy zestaw z Ryzen 7 3800X, GTX 1050 Ti pozwoli pograć w najnowsze gry?

wiksa111 01 Jun 2021 10:47 846 41
    wiksa111
    Level 9  
    Witam jak w temacie chce złożyć komputer za około 4 tysięcy zł do gier normalnych jak i internetowych wymagających i żeby mieć spokój na kilka lat i stworzyłem taką konfigurację i chce wiedzieć czy wszystko będzie git i jakie jest wasze zdanie oczywiście tylko nowe części a więc.. 1) Płyta MSI MPG B550 Gaming plus, 2) AMD Ryzen 7 3800X, 3) Karta Asus Ge Force GTX 1050 Ti 4Gb Gddr5, 4) Zasilacz Silentiumpc vero L3 500W 80plus bronzer, 5) Dysk SSD Kingston 250G M.2 Pcie NVMe A2000 na system i jakiś szybszy HDD na gry, 6) DDR4 Viper 4 Blackout 2*8 3600Mhz CL15. Tylko jeszcze obudowa dobrze wentylowana mi została do wyboru. Z góry dzięki
    sosarek

Level 43  
    GTX 1050 na kilka lat? Ona już ma kilka lat.
    OPservator
    Level 35  
    wiksa111 wrote:
    chce złożyć komputer za około 4 tysięcy zł do gier normalnych jak i internetowych wymagających i żeby mieć spokój na kilka lat

Słuchaj, nie bierz tego jako złośliwość, ale 4 tysiące to obecnie budżet który nawet na kartę spełniającą te wymagania nie będzie poprawny. Zły moment, jakbyś napisał/a w grudniu 2020, to jeszcze by się dało coś wykombinować...

Co do setupu który podałeś/aś:
    1050Ti już jest za słaba, sam dopiero co w grudniu przeszedłem z niej na RTX3070 bo już po prostu nie szło grać w nowsze tytuły, a Ty chcesz j/w - mieć spokój na kilka lat.
    Zasilacz dobry, polecam, M2 dobry, mam wersję 1TB, nie narzekam, RAM jest ok. Obudowę też bierz od SPC - albo SG1 albo SG7 (SG1 jest mniejsza i w przyszłości do niej taki RTX3080 po prostu nie wejdzie).

W Twojej liście brakuje mi też chłodzenia procka.

Dodano po 5 [minuty]:

Z moich szybkich wyliczeń wychodzi 3K za samą "bazę" która będzie względnie przyszłościowa, może 2.5 jak mocno utniesz koszta tu i tam... Za 1500 to nawet GTX1650 nie dorwiesz...
    wiksa111
    Level 9  
    Procek jest w box razem już z chłodzeniem. To ogólnie wszystko ok tylko problem zostaje z kartą graficzną spróbuję wybrać najlepszą nawet używkę do 1300 zł no nie stety taki budżet. Płyta MSI też spoko?

Dodano po 1 [minuty]:

Dobra wiesz co ja jeszcze dzisiaj co nie co po ogarniam i najwyżej napisze jeszcze jutro jak coś by się zmieniło
    OPservator
    Level 35  
    Ta, płytka fajna, za AMD nie przepadam, no ale jakby Twój wybór, nie mój :O
    piotrkol7
    Level 39  
    OPservator wrote:
    1050Ti już jest za słaba
    OPservator wrote:
    nie szło grać w nowsze tytuły
    OPservator wrote:
    Zły moment

Nic tylko się zgodzić.
    Żeby złożyć komputer do gier, potrzebowałbyś drugie tyle na kartę graficzną, a i tak za 4 tysiące nie poszalejesz w kwestii GPU - taka sytuacja :/

Na upartego możesz wziąć tego 1050 (choć ceny tych kart w tej chwili przemilczę...) na przeczekanie, ale to nie jest ani karta do grania, ani karta na kilka lat.
    Pograsz sobie w Wiedźmina na wysokich w 1080p, w Cyberpunka na najniższych w 30-40 klatkach, podobnie jak większość nowych gier - ta karta już się kończy.

Możesz już prędzej poszukać używki 1060, 1200-1600 za wersję 6GB, jakieś 800-1000 za wersję 3GB, przynajmniej jakoś tak stały ostatnio, gdy patrzyłem.

Ale to dalej kilkuletnia karta.
    sunrise84
    Level 42  
    OPservator wrote:
    1050Ti już jest za słaba, sam dopiero co w grudniu przeszedłem z niej na RTX3070

KTO BOGATEMU ZABRONI !

Mam 1050Ti używam i spokojnie da się grać w FHD na ustawieniach średnich/wysokich przy 50-60fps !
    Więc Panie @OPservator aufpassen :D
    piotrkol7
    Level 39  
    sunrise84 wrote:
    spokojnie da się grać w FHD na ustawieniach średnich/wysokich przy 50-60fps

W gry sprzed 5 lat ;)
    Przeczytaj dokładnie, co mówiliśmy - do grania w starsze gry taka karta ujdzie, ale to nie jest karta na kilka lat, to jest karta, której wydajność właśnie się kończy.
    sunrise84
    Level 42  
    wiksa111 wrote:
    zostaje z kartą graficzną spróbuję wybrać najlepszą nawet używkę do 1300 z

+
    piotrkol7 wrote:
    Możesz już prędzej poszukać używki 1060, 1200-1600 za wersję 6GB, jakieś 800-1000 za wersję 3GB

+
    piotrkol7 wrote:
    Na upartego możesz wziąć tego 1050 (choć ceny tych kart w tej chwili przemilczę...)

Bo takie są niestety realia obecnie.

Więc masz wybór pomiędzy 1050Ti lub 1060 i tyle w temacie jeżeli mamy budżet 4k na cały komputer.
    sosarek

Level 43  
    piotrkol7 wrote:
    Możesz już prędzej poszukać używki 1060, 1200-1600 za wersję 6GB, jakieś 800-1000 za wersję 3GB, przynajmniej jakoś tak stały ostatnio, gdy patrzyłem.

To spójrz jeszcze raz bo 1060 3GB widzę po 1200zł - tyle samo za 1050 4GB używaną! Nowe to ponad 1700zł.
    @wiksa111 Pomyśl czy nie kupić procesora z APU na przeczekanie, wydajność jak 1050...
    sunrise84
    Level 42  
    piotrkol7 wrote:
    W gry sprzed 5 lat
    Przeczytaj dokładnie, co mówiliśmy - do grania w starsze gry taka karta ujdzie, ale to nie jest karta na kilka lat, to jest karta, której wydajność właśnie się kończy.

No weź mnie nie rozśmieszaj.
    O niezoptymalizowanym Cyberpunk2077 nawet nie pisze bo na większości lepszych kart dostaje też czkawki.

O jakich NOWYCH grach mówisz że 1050Ti nie daje rady?
    Czy zestaw z Ryzen 7 3800X, GTX 1050 Ti pozwoli pograć w najnowsze gry?
    Ten duet daje sobie doskonale radę w każdej grze na poziomie 50-60fps
    piotrkol7
    Level 39  
    sosarek wrote:
    To spójrz jeszcze raz bo 1060 3GB widzę po 1200zł

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-kompu...ia=GeForce%20GTX%201xxx&pamiec=6%20GB&order=p
    to może Ty spojrzysz jeszcze raz ;)
    Jest duża (bardzo duża) rozbieżność w cenach tych kart, a to że ktoś wystawił 1060 3GB za 1200 to już jego sprawa.

sosarek wrote:
    Pomyśl czy nie kupić procesora z APU na przeczekanie, wydajność jak 1050...

Dobra droga, choć 1050 tutaj będzie minimalnie mocniejsza.
    sosarek

Level 43  
    piotrkol7 wrote:
    to może Ty spojrzysz jeszcze raz ;)
    Jest duża (bardzo duża) rozbieżność w cenach tych kart, a to że ktoś wystawił 1060 3GB za 1200 to już jego sprawa.

Tylko ze te tańsze często mają w opisach "nietestowane" albo licytacje...
    OPservator
    Level 35  
    sunrise84 wrote:
    O niezoptymalizowanym Cyberpunk2077 nawet nie pisze bo na większości lepszych kart dostaje też czkawki.

2K ultra 60-80FPS, bardziej po karku dostaje procek jak karta :]
    Inne nowe gry? Pomyślmy... Nowy resident evil chociażby, AC Valhalla (która nie wymaga karty z raytracingiem, bo jest wbudowany)... Granie w FHD przy niskich detalach to żadna przyjemność, szczególnie że gry aktualnie w większości to tylko grafika, nie ma już takiej fabuły jak w pierwszej dekacie (modern warfare) :/
    piotrkol7
    Level 39  
    sunrise84 wrote:
    No weź mnie nie rozśmieszaj.

O jakich NOWYCH grach mówisz że 1050Ti nie daje rady?

Ta karta nawet nie daje rady z Assassin's Creed Black Flag na maksymalnych ustawieniach, a to gra sprzed 8 lat ;)

Powtórzę - to karta sprzed kilku lat, która nigdy nie była topowym produktem do grania, raczej taki "entry level".
    I zostańmy przy tym - to karta na przeczekanie, a nie na kilka lat w przód.

sunrise84 wrote:
    960 2GB też nie pachnie nowością a z braku laku ludzie to kupują bo nie ma kart.

Tamte 1050 też się sprzedają - bo nie ma żadnej lepszej alternatywy w tej cenie.
    sunrise84
    Level 42  
    OPservator wrote:
    gry aktualnie w większości to tylko grafika, nie ma już takiej fabuły jak w pierwszej dekacie (modern warfare) :/

I tutaj kolega ma 1000% racji.

Natomiast kolego wróćmy do FHD które dobre 60% ludzi używa do gier.
    Przeważnie mając monitor 60hz co za tym idzie REALNE 60fps.
    1050Ti wystarczy, chyba że zaraz jakiś nastoletni szpec od CS:GO wyskoczy że musi +200fps bo inaczej nie da się grać.
    No !
    Zwłaszcza na 22'' FHD 60Hz :D :D :D

Dodano po 47 [sekundy]:

piotrkol7 wrote:
    Assassin's Creed Black Flag

Czekaj przeszukam czy jest na steamie i zakupię jak będzie w dobrej cenie i sprawdzę.
    piotrkol7
    Level 39  
    sosarek wrote:
    Tylko ze te tańsze często mają w opisach "nietestowane" albo licytacje...

Więc przyznaję ci rację - w opisy ofert raczej nie ząglądałem, sugeruję się mechanizmami wyszukiwania i filtrowania na Allegro.

Niestety, ale ceny i to, jak ludzie biją się o te karty można określić jednym słowem - patologia...
    OPservator
    Level 35  
    sunrise84 wrote:
    960 2GB też nie pachnie nowością a z braku laku ludzie to kupują bo nie ma kart.

Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że przy odpowiedniej ilości RAM integra w 11 generacji lepiej sobie poradzi jak 960 :D
    sunrise84
    Level 42  
    piotrkol7 wrote:
    Powtórzę - to karta sprzed kilku lat

+
    piotrkol7 wrote:
    I zostańmy przy tym - to karta na przeczekanie, a nie na kilka lat w przód.

Zgadzam się.

piotrkol7 wrote:
    Tamte 1050 też się sprzedają

DOPRECYZUJ że piszesz o GTX 1050Ti 4GB na GDDR5
    https://www.techpowerup.com/gpu-specs/kfa2-gtx-1050-ti-oc.b3937

Bo jeszcze masz 1050
    https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gtx-1050.c2875

Dodano po 1 [minuty]:

OPservator wrote:
    że przy odpowiedniej ilości RAM integra w 11 generacji lepiej sobie poradzi jak 960

Odpowiedniej to znaczy ile kolego?
    8 , 16 , 32 a może 64 GB RAM-u.
    piotrkol7
    Level 39  
    sunrise84 wrote:
    GDDR5

Wszystkie 1050 wychodziły na GDDR5.

sunrise84 wrote:
    DOPRECYZUJ że piszesz o GTX 1050Ti 4GB

Piszę o 1050 4GB o wydajności 1050 Ti 4GB - podkręcona nic nie odstaje od 1050 Ti wg różnych benchmarków.

Wróćmy do sedna sprawy - bo się rozgadaliśmy na tematy nie do końca związane z pytaniem Autora.
    OPservator
    Level 35  
    32, integra też musi z czegoś siorbać, a przy dobrej dedykowanej karcie to 16 to jest takie minimum :D

Dobra, wróćmy do tematu, bo klasycznie zaczynamy gównoburzę o karty, zamiast pomóc :P

Do 1300... Załóżmy, że mamy margines 200 zł, bo chyba na tyle autor/ka może sobie pozwolić??
    sosarek

Level 43  
    wiksa111 wrote:
    Za 1300 zł...............

sosarek wrote:
    @wiksa111 Pomyśl czy nie kupić procesora z APU na przeczekanie, wydajność jak 1050...

Doskładasz sobie, ceny w końcu spadną i kupisz porządną kartę.
    wiksa111
    Level 9  
    Wiecie co znalazłem za 1300 1650 4Gb kupiona 13 miesięcy temu jest paragon i wogole pisze że nie katowana ale gościu ma słaby procek i nie pozwalał karcie użyć pełnej mocy a on nie gra aż tak wymagające gry i że chce ją sprzedać a ma ja dlatego że miał 1050 Ti i się zepsuła a sklep nie miał tego modelu to fali mu taką. Nie no myślę że 200 zł się dobierze:) i nie kłóćcie się panowie nie o to chodzi:)
    OPservator
    Level 35  
    Sam na integrze i5-10600k spokojnie ogrywałem CS:GO czy Civilization 6, z resztą ten drugi tytuł nawet dostał port na telefony, więc skoro działa na exynosie z tegrą, to czemu miałby na integrze intela nie chodzić :D