Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie kabelków z obudowy do płyty głównej

01 Jun 2021 21:40 423 5
 • #1
  User removed account
  Level 1  
 • Helpful post
  #2
  Kolobos
  IT specialist
  Ta plyta nie obsluguje sterowania diodami (argb), wiec nigdzie nie podlaczasz dwoch wtyczek z pierwszego zdjecia, a co do wtyczki z drugiego to mozna do niej podlaczyc kolejny wentylator, ktorego tez nie masz, wiec tez niczego nie podlaczasz.

  Masz to podane w pierwszym lepszym filmie na YT -> https://www.youtube.com/watch?v=nwJaz9gZe70
 • #3
  User removed account
  Level 1  
 • #4
  dt1
  Admin of Computers group
  Niestety do tej marnej chińszczyzny nie ma instrukcji na stronie producenta (rzekomo w zestawie z obudową również), ale podobno podłączenie do płyty jest opcjonalne, obudowa jest wyposażona w dość prymitywny kontroler, który powinien umożliwić włączenie jednego z kilku efektów (jest przycisk opisany jako LED na boku panelu obudowy). Podłączenie wtyku LED jest podobno opcjonalne, jeśli korzysta się z funkcjonalności tego wbudowanego kontrolera, ale to piszę tylko w oparciu o kilka opisów tej obudowy.

  W oparciu o te same opisy mogę stwierdzić, że jeśli planujesz w tym trzymać jakikolwiek minimalnie mocniejszy sprzęt, to ta obudowa to jeden z najbardziej możliwych chybionych wyborów w zakresie chłodzenia - potrafi doprowadzić do throttlingu nawet na relatywnie niewiele wymagającym Core I3 10 generacji (temperatury dochodzące do setki), a biorąc pod uwagę, że tanie to nie było, najlepszą rzeczą, którą można z takim produktem zrobić to spakować go do kartonu i zwrócić. Chyba że na temperaturach Ci wcale nie zależy (co może być prawdą, bo z płytą główną zrobiłeś podobny błąd, wybrałeś jedną z mniej ciekawie skonstruowanych płyt biurowych Gigabyte - ma ona naprawdę spore wady przy mocniejszych konfiguracjach - mam nadzieję, że wybierałeś ten model będąc świadomy tych wad).
 • #5
  User removed account
  Level 1  
 • #6
  dt1
  Admin of Computers group
  Jak już wydawać na coś pieniądze to najlepiej dobrze. Płyta kosztuje 300 złotych. Za 350 złotych można mieć znacznie lepszą. Nie wiem, czy opłaca się wybierać płytę główną ze skopanym projektem sekcji zasilania w imię zaoszczędzenia jednego Kazimierza Wielkiego. Obudowy nie ratuje nawet pół tuzina wentylatorów, bo ma zabudowany przedni panel uniemożliwiający normalną wymianę powietrza. Do tego nie ma na wlotach filtrów przeciwkurzowych. Takie coś mogłoby przejść w tandecie za 100 złotych, ale za 200 to można kupić naprawdę poprawnie skonstruowaną obudowę.

  Tak więc Ty podejmiesz decyzję, co warto zrobić, być może mając większą świadomość, co jest z tym nie tak.