Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jaki tuner kupić do modułu CI?

maurycy123 02 Jun 2021 20:16 978 27
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    Witam.
    Od kilku lat używam (używałem) modułu CI NC+ z TV Samsung. Aż do poprzedniej niedzieli. W sobotę było wszystko OK a w niedzielę problem z weryfikacją urządzenia. Moduł zawieszał się na 90% i nic nie można było z TV zrobić. Pomagało tylko usunięcie modułu. Po wymianie nadal problem z weryfikacją ale można było wejść w ustawienia TV. Moduł widoczny bo, pokazały się informacje o nim w menu "moduł CI". Karta niewidoczna. Dzisiaj sprawdziłem u kolegi. Moduł widoczny jak też i karta. Widocznie coś się z TV stało. A teraz do sedna problemu. Mogę moduł wymienić na dekoder ale mam tylko dwa do wyboru. TVBOX+ lub WIFI PREMIUMBOX+. NA stronie NC+ znalazłem dekoder który bardziej by mi (mojej żonie) pasował. 4K ULTRABOX+ może jednocześnie nagrywać trzy programy i w tym czasie oglądać inny. Dlatego chciałbym zakupić dekoder który posiada możliwość użycia modułu i mieć podobne możliwości co do 4K ULTRABOX+. Co do ceny to wszystko zależy od możliwości i niezawodności dekodera. Dzięki za propozycję.
    RobeMek
    Level 27  
    To że dekoder może nagrywać kilka i jeszcze możesz oglądać nie znaczy że instalacja co masz w domu to potrafi, bez unicable nie będzie nagrywać jak chcesz.

Jak nastawiasz się na odbiór 4K i masz w abonamencie to tylko moduł z ECP , może nie działać w starych TV.

W tunerach nie ma potrzeby modułu bo są już parowane z kartą tak samo jak karta w module i nie działa w żadnym innym urządzeniu poza modułem.

Po prostu musisz zdecydować co chcesz i czy musisz mieć 4K :
    - czy moduł ale dziać będzie tylko z nowym TV
    - czy tuner od operatora.

Najlepiej dowiedz sie co mogą zaoferować w nowej ofercie.

Poza tym nowe moduły nigdy nie będą działać poza sprzętem operatora ale to głownie dotyczy dekodowania programów z ECP.
    sosarek

Level 43  
    Patrzysz na sam moduł ale co ze specyfikacją telewizora?
    NC + zmienia metody nadawania na DVB-S2 - czy tv je obsługuje?
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    RobeMek wrote:
    To że dekoder może nagrywać kilka i jeszcze możesz oglądać nie znaczy że instalacja co masz w domu to potrafi, bez unicable nie będzie nagrywać jak chcesz.
    Nie wiem, nie znam się, jestem zarobiony ;-) Co do wymiany okablowania i konwertera to nie ma żadnego problemu (poza chęcią). Antena jest za ścianą gdzie jest TV na wysokości ok 2,5m.

RobeMek wrote:
    Jak nastawiasz się na odbiór 4K i masz w abonamencie to tylko moduł z ECP , może nie działać w starych TV.
    Nie zależy mi na 4K bo, nie mam zamiaru na razie zmieniać TV. Ten mi na odpowiada.

RobeMek wrote:
    W tunerach nie ma potrzeby modułu bo są już parowane z kartą tak samo jak karta w module i nie działa w żadnym innym urządzeniu poza modułem.
    I masz rację i nie. Są tunery gdzie jest miejsce na moduł CI.

RobeMek wrote:
    Po prostu musisz zdecydować co chcesz i czy musisz mieć 4K
    A czy ja gdzieś pisałem, że chcę 4K?

RobeMek wrote:
    - czy moduł ale dziać będzie tylko z nowym TV
    - czy tuner od operatora.
    Nie potrzebuję nowego TV. Potrzebuję dekodera w którym będę mógł korzystać z modułu.

sosarek wrote:
    Patrzysz na sam moduł ale co ze specyfikacją telewizora?
    Fakt, że TV jest z 2013r.

sosarek wrote:
    NC + zmienia metody nadawania na DVB-S2 - czy tv je obsługuje?
    Nie mam pojęcia czy mój TV to obsługuje. Do soboty wszystko działało a w niedzielę problem z weryfikacją urządzenia. Mój TV to Samsung UE32ES6710.
    sosarek

Level 43  
    maurycy123 wrote:

Więc nie ma obsługi DVB-S2 i nie jest w stanie współpracować z kartą i dekodować nadawanego sygnału - to jak tv analogowa i DVB-T, pozostaje zewnętrzny dekoder.
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    sosarek wrote:
    Więc nie ma obsługi DVB-S2 i nie jest w stanie współpracować z kartą i dekodować nadawanego sygnału
    Ale do soboty wszystko działało. Tyko dziwi mnie, że moduł nie chciał się "zweryfikować". Ale pal licho to.
    sosarek wrote:
    pozostaje zewnętrzny dekoder
    I właśnie o to pytam. Co kupić aby mieć możliwość nagrywania i oglądania innego kanału na dekoderze nie będącym w ofercie NC+. Czyli na takim który nie jest sparowany z kartą ale można do niego włożyć moduł sparowany z kartą.
    RobeMek
    Level 27  
    sosarek wrote:
    Więc nie ma obsługi DVB-S2 i nie jest w stanie współpracować z kartą i dekodować nadawanego sygnału - to jak tv analogowa i DVB-T, pozostaje zewnętrzny dekoder.

Nie wiem co za bezsensy kolega wypisuje ale ten TV działa bardzo dobrze bo ma i miał zawsze obsługę DVB-S2.

z kartą jak najbardziej współpracuje tylko operator Canal+ wyłącza kodowanie SECA i zastępuje go NAGRA , jest informacja o wymianie sprzętu. Czyli i tak powinieneś wymienić stary moduł na nowszy albo zmienić na odbiornik operatora.

Moduł działa w każdym sprzęcie go obsługującym, mało ważne jaki byle potrafił.
    Nowe modułu mają tylko ECP i w sprzęcie bez obsługi ECP po prostu nie będą działać tylko programy zabezpieczone tym systemem.

Nigdzie nie podałeś żadnej informacji co masz za moduł i jaką kartę, czy to abonament czy nie .
    sosarek

Level 43  
    RobeMek wrote:
    Nie wiem co za bezsensy kolega wypisuje ale ten TV działa bardzo dobrze bo ma i miał zawsze obsługę DVB-S2.

Tak, gdzie? https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-pl...ue5vrvfHaE3fbIaAp8UEALw_wcB&gclsrc=aw.ds#opis
    maurycy123 wrote:

Kto wtedy myślał o DVB-S2 które jest w miarę nowym standardem podobnie jak i DVB-T2?
    No i może doczytaj na koniec skoro nie masz rozeznania w temacie
    https://pl.canalplus.com/nowy-standard-dvb-s2
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    Szukam tunera z możliwością użycia modułu CI z interesującymi mnie funkcjami, a dostaję pytania na temat TV. Jak nie macie nic do powiedzenia w tym temacie to sobie odpuście dalsze posty.
    RobeMek
    Level 27  
    DVB-S2 nowym , od kiedy ???
    DVB-S2x jest nowym bo wprowadzanym od 2014 roku , a DVB-S2 jest od 2005 roku.
    DVB-T2 mam od 10 lat a TY tu piszesz że to nowość... bez komentarza.

Jak tak twierdzisz TV nie miał S2 to nie mógł by wcale oglądać aktualnie większości programów z satelity na tym TV.

Raczej masz złe dane o TV :
    http://data4tv.com/pl/Samsung/UE32ES6710/

Szkoda że nawet nie czytasz informacji które sam podajesz, dotyczą tylko tunerów operatora a nie sprzętu innych producentów.

@maurycy123
    Każdy tuner z CI+ obsłuży CI+ z kartą. Tak samo zdziała nadal cały czas w tym TV moduł z CI+.

Poza tym nie podałeś żadnej informacji co masz.
    Chyba nie zrozumiałeś że jest ważne jaki moduł masz teraz albo jaki masz mieć by działał w aktualnym czasie.

Np. działa taki bo ma NAGRA :
    Jaki tuner kupić do modułu CI? Jaki tuner kupić do modułu CI?
    sosarek

Level 43  
    @RobeMek Posiłkowałem się danymi dostępnymi na stronie sklepu, po drugie dochodzi obsługa kodeków jak w DVB-T2.

Dodano po 1 [minuty]:

RobeMek wrote:
    Każdy tuner z CI+ obsłuży CI+ z kartą. Tak samo zdziała nadal cały czas w tym TV moduł z CI+.

Poza tym nie podałeś żadnej informacji co masz.
    Chyba nie zrozumiałeś że jest ważne jaki moduł masz teraz albo jaki masz mieć by działał w aktualnym czasie.

Czytaj więc
    maurycy123 wrote:
    Moduł zawieszał się na 90% i nic nie można było z TV zrobić. Pomagało tylko usunięcie modułu. Po wymianie nadal problem z weryfikacją ale można było wejść w ustawienia TV. Moduł widoczny bo, pokazały się informacje o nim w menu "moduł CI". Karta niewidoczna. Dzisiaj sprawdziłem u kolegi. Moduł widoczny jak też i karta.
    RobeMek
    Level 27  
    Chyba nie czytasz co piszę, ma stary moduł w SECA który to system kodowania jest wyłączany i należy zmienić na nowy moduł z NAGRA.
    Zmiana systemu kodowanie nie ma to nic wspólnego z nadawaniem w DVB-S2 bo i tak cały czas na razie każdy program jest kodowany w SECA albo w NAGRA a niedługo wyłącza wszystkim SECA.

Kodeki to mało ważne, nie ma obsługi 4K wiec sobie odpuśćmy brak tych kodeków.

Nie podał ŻADNEJ INFORMACJI co posiada. Typów i kart jest kilka, do tego parowane i nie parowane... itp, itd...
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    Niestety Elektroda schodzi na psy. Zadałem proste pytanie jaki dekoder kupić, a otrzymałem elaborat na temat czy mój TV poowinien działać czy nie. Ogarnijcie się. Chcę kupić tuner w którym będę mógł użyć modułu CI+ z kartą NC+. Dziękuję.
    RobeMek
    Level 27  
    Odpowiedzią jest byle jaki a czy działa to dowiesz sie jak sprawdzisz bo nie podałeś ŻADNEJ INFORMACJI co zamierzasz kupić i jaki moduł masz czy będziesz miał.

Nie wiem czy Ty zrozumiałeś wymaga sie jedynie udzielenia informacji której nie udzielasz.
    sosarek

Level 43  
    maurycy123 wrote:
    Niestety Elektroda schodzi na psy

Nie ja zacząłem wywody.
    maurycy123 wrote:
    Zadałem proste pytanie jaki dekoder kupić, a otrzymałem elaborat na temat czy mój TV poowinien działać czy nie

ZGEMMA H9S SE.
    RobeMek
    Level 27  
    sosarek wrote:
    ZGEMMA H9S SE.

Tylko w jaką dziurkę wytknie sobie ten moduł SECA , zresztą nie działający skoro tuner nie ma CI+ ?
    H9 Twin spełnia warunki, H9 Combo i ma z najnowszą TV naziemną.
  • Helpful post
    goralpm
    Level 20  
    To może zainwestuj w coś lepszego? Np VU+ Uno 4K SE?
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    goralpm wrote:
    Np VU+ Uno 4K SE
    I to jest konkretna odpowiedź na zadane pytanie. Z tego co doczytałem ma możliwość nagrywania nawet do 8 programów jednocześnie.
    RobeMek wrote:
    Tylko w jaką dziurkę wytknie sobie ten moduł SECA , zresztą nie działający skoro tuner nie ma CI+ ?
    Przyznaję się do źle zadanego pytania. Poszukuję tunera na którym mogę nagrywać i jednocześnie oglądać inny kanał. Tuner nie musi mieć wejścia na moduł. Ważne aby karta działała.
    RobeMek
    Level 27  
    To ci odpowiem na żadnym tak nie zrobisz z modułem albo dopiero jak sobie skonfigurujesz Enigme2 by dało się jeden program oglądać a wszystkie nagrywane nagrywa zakodowane i odkoduje je w czasie wyłączenia tunera.
    To tylko akurat na Vu+ można pod VTi.

By bez problemu nagrywać/oglądać należy kartę odpalić w oscam na tunerze. Wtedy wszystko co się chce można nagrywać i oglądać bez ograniczeń do jednego programu.

Na module można tylko jeden program ogladac czy nagrywać w tym samym czasie. Więcej nie jest możliwe, tyle w temacie.

Tylko odbiorniki operatora umożliwiają taka obsługę od ręki i bez zbędnych konfiguracji.

Karta i moduł co masz już kilka razy pisałem pewnie nie będzie działać bo jest stara , nie podałeś nadal co to za moduł i ci to za karta , jaki abonament. Nadal nie zrozumiałeś że to ważne co się ma by wiedzieć gdzie i w czym zadziała.

Najpewniej moduł z kartą NAGRA będzie działał w tym Twoim TV bez problemu.
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    RobeMek wrote:
    Karta i moduł co masz już kilka razy pisałem pewnie nie będzie działać bo jest stara
    Pisałem, że moduł i karta wymieniona więc nie mogą być stare.
    RobeMek wrote:
    nie podałeś nadal co to za moduł i ci to za karta
    Jaki tuner kupić do modułu CI? Jaki tuner kupić do modułu CI? Jaki tuner kupić do modułu CI?

Poprzedni moduł z kartą działał do soboty. Od niedzieli już nie.
    goralpm
    Level 20  
    maurycy123 wrote:
    goralpm wrote:
    Np VU+ Uno 4K SE
    I to jest konkretna odpowiedź na zadane pytanie. Z tego co doczytałem ma możliwość nagrywania nawet do 8 programów jednocześnie.

To prawda, VU+ Uno 4k SE posiada dwie głowice z 4 modulatorami na głowicę.
    I nie potrzebujesz do tego Unicable LNB.

Quote:

RobeMek wrote:
    Przyznaję się do źle zadanego pytania. Poszukuję tunera na którym mogę nagrywać i jednocześnie oglądać inny kanał. Tuner nie musi mieć wejścia na moduł. Ważne aby karta działała.

Tu ci nie pomogę, bo nie wiem.
    Wydaje mi się, że NC+ nie pozwoli na dekodowanie więcej niż jednego czy więcej niż opłacone kanałów w tym samym czasie.
    To być może można zrobić poprzez odpowiednie oprogramowanie.
    Kanały FTA czy FTV nie ma problemu.
    RobeMek
    Level 27  
    To już wiem wszystko.

Weź moduł i uruchom go w nowszym TV niech się w nim zaktualizuje na TV Puls. Bez aktualizacji nie ruszy.

W sumie sprawdź też na swoim czy aktualizuje ustawiając program TV Puls. Na starszych modelach czasami trudniej uaktualnić nowe moduły.

Ten moduł będzie działać wszędzie bez problemu alem jak pisałem masz zawsze ograniczenie tylko nagrywać czy oglądać 1 program kodowany w tym samym czasie.

Zestaw masz od operatora czy od kogoś?
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    RobeMek wrote:
    Weź moduł i uruchom go w nowszym TV niech się w nim zaktualizuje na TV Puls. Bez aktualizacji nie ruszy.
    Wieczorem wpadnę do znajomego i sprawdzę.

RobeMek wrote:
    W sumie sprawdź też na swoim czy aktualizuje ustawiając program TV Puls. Na starszych modelach czasami trudniej uaktualnić nowe moduły.
    Sprawdzałem.

RobeMek wrote:
    Ten moduł będzie działać wszędzie bez problemu alem jak pisałem masz zawsze ograniczenie tylko nagrywać czy oglądać 1 program kodowany w tym samym czasie.
    Wystarczy jak ruszy na TV. Nagrywanie podczas oglądania nie jest mi potrzebne. Ale jakbym musiał kupić tuner to chciałbym jak najwięcej opcji.

RobeMek wrote:
    Zestaw masz od operatora czy od kogoś?
    Od operatora. Pytanie tylko czy operator faktycznie coś robił z soboty na niedzielę czy po prostu padło mi wejście na moduł. Tylko, że moduł jest widoczny w TV a karta już nie.
    RobeMek
    Level 27  
    Nie przejmuj się , nowe moduły często nie aktualizują się w starszych tv albo w zwykłych tunerach .

Jak nie chcesz mieć na przyszłość problemu z aktualizacją mi to wyłącz automatyczne w ustawieniach modułu.

No niestety opcja z własnym tunerem bardziej skomplikowana ale cały czas możliwa przy odpowiedniej karcie i abonamencie. Wtedy to można robić wszystko od nagrywania, oglądania, streamingu programów z tunera w domu i poza dom, po własny sharing domowy na kilka tunerów jak w multiroomie bez potrzeby używania sprzętu operatorami.
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    A teraz podsumowanie całości.

1. W sobotę wszystko działało.
    2. W niedzielę weryfikacja modułu CI+ zatrzymywała się na 90% i na tym koniec.
    3. Po wymianie modułu CI+ i karty weryfikacja nawet nie startowała. 0% i na tym koniec.
    4. Po włożeniu do nowszego TV moduł CI+ dostał aktualizację i przyszły uprawnienia na kartę. Wszystko działało.
    5. Po włożeniu do mojego TV patrz punkt 2.
    6. W menu modułu CI+ moduł widoczny a karta nie.

W NC+ konsultant stwierdził, że mój TV czegoś (nie pamiętam) nie obsługuje i kazał dzwonić do serwisu (ręce mi wtedy opadły a szczęka rozbiła się o podłogę) aby zresetowali mój TV. Jeżeli chodzi o oprogramowanie w TV to zainstalowałem najnowsze jakie jest dostępne. Jest teraz z 04.2020. TV też przywracałem do ustawień fabrycznych.

Rozważam zakup tunera jaki zaproponował goralpm ale jeszcze się rozglądam za innymi.
    RobeMek
    Level 27  
    No to wychodzi na to że TV mnie posiada i raczej nie będzie już posiadał aktualnych certyfikatów do działania z nowymi modułami. To chyba związane jest z blokadą kart w modułach nowych po aktualizacji oprogramowania modułu, działać może tylko karta parowana z modułem.

Może jak byś miał zwykły niebieski NAGRA to by działał u mnie działa w starym LG z 2012 ale nie działa w nowszym Samsungu z 2016. Z nowszymi po 2018 działa zawsze bo sprawdzałem na kilku TV.

Zwykle wystarczy najprostszy tuner , najlepszym wyborem był by jakiś podwójny np. Zgemma H9 Twin czy Octagon sf8008 ( tfu , brak CI+ to odpada ) ale Octagon SF4008 już ma .

Na pewno Vu+ Uno 4K SE jest o wiele lepszym ale droższym wyborem , na nim można nagrać przynajmniej zakodowany film i go potem tuner odkoduje na module.
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    RobeMek wrote:
    działać może tylko karta parowana z modułem.
    Ale z tego co się orientuję to karta jest parowana z modułem. Przynajmniej tak zostałem poinformowany punkcie NC+.
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    goralpm wrote:
    To może zainwestuj w coś lepszego? Np VU+ Uno 4K SE?
    I to jest (dla mnie) najlepsze rozwiązanie. Od wczoraj testuję. Zmieniłem oprogramowanie na VTI. Canal+ już działa. Teraz muszę ogarnąć jego możliwości.