Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyświetlacz Inkplate 6PLUS ESP32 ePaper z wyższą rozdzielczością i dotykiem

ghost666 03 Jun 2021 00:59 669 1
Computer Controls
 • Wyświetlacz Inkplate 6PLUS ESP32 ePaper z wyższą rozdzielczością i dotykiem
  Inkplate 6PLUS to nowa wersja 6-calowego wyświetlacza ePaper z sterowaniem w postaci wbudowanego mikrokontrolera ESP32. Poprzednia wersja modułu pojawiła się na rynku w 2019 roku. Nowy ekran ma wyższą rozdzielczość - 1024 x 758 - oraz dodatkowy ekran dotykowy i podświetlenie.

  Podobnie jak oryginalny moduł, Inkplate 6PLUS wykorzystuje wyświetlacze typu e-papier, pochodzące z recyklingu. Prędkość odświeżania ekranu (na piksel) jest wyższa niż poprzednika i podobna do modułu Inkplate 10, co powoduje, że całkowita częstotliwość odświeżenie ekranu jest mniej więcej tak wysoka, jak w oryginalnym Inkplate 6, pomimo wyższej rozdzielczości.

  Dane techniczne Inkplate 6PLUS:

  * Moduł bezprzewodowy – ESP32 WROVER z dwurdzeniowym procesorem ESP32 z łącznością Wi-Fi 4 i Bluetooth 4.0 (BLE), 8 MB pamięci PSRAM i 4 MB pamięci flash
  * Pamięć zewnętrzna – gniazdo karty MicroSD
  * Wyświetlacz — 6-calowy wyświetlacz e-ink o rozdzielczości 1024 x 758 z obsługą skali szarości, częściowych aktualizacji i szybkich cykli odświeżania
  * Czas odświeżania 1,27 sekundy w trybie czarno-białym
  * Czas odświeżania 1,52 sekundy w trybie skali szarości
  * 0,64 sekundy na częściową aktualizację ekranu
  * Pojemnościowy ekran dotykowy z obsługą do dwóch jednoczesnych dotknięć
  * Przednie oświetlenie - 5-LED z 64 poziomami jasności
  * USB – port USB typu C do programowania i zasilania
  * Rozszerzenie – Złącza dla pinów GPIO, I²C, SPI i łączności easyC/Qwiic
  * Zegar czasu rzeczywistego z baterią podtrzymującą
  * Trzy pojemnościowe panele dotykowe,
  * Przyciski zasilania i użytkownika/budzenia
  * Zasilanie poprzez złącze JST i ładowarkę MCP73831 do obsługi baterii litowej wbudowanej w moduł
  * Texas Instruments TPS65186 PMIC
  * Pobór mocy – 22 µA w stanie uśpienia, dzięki temu moduł może pracować przez wiele miesięcy na jednej baterii
  * Wymiary – 155 mm x 112 mm x 8 mm
  * Waga – 120 g

  Wyświetlacz Inkplate 6PLUS ESP32 ePaper z wyższą rozdzielczością i dotykiem


  Obsługa oprogramowania pozostaje taka sama z bibliotekami Arduino w 100% kompatybilnymi z Adafruit GFX oraz modułem MicroPython, który ułatwia renderowanie tekstu, obrazów i grafiki liniowej. Narzędzia do przygotowywania obrazów lub projektowania interfejsu użytkownika dla bezprzewodowego wyświetlacza ePaper obejmują konwerter obrazów online i narzędzie do projektowania GUI. Zasoby sprzętowe i programowe można znaleźć na koncie GitHub firmy e-Radionica.

  Wyświetlacz może być używany jako panel informacyjny o dużym opóźnieniu (np. kalendarz, temperatura, pogoda lub monitor jakości powietrza), minimalistyczna maszyna do pisania na papierze elektronicznym, czytnik e-booków z otwartym sprzętem, narzędzie do śledzenia zadań wszelkiego rodzaju czy inne projekty.

  Wyświetlacz Inkplate 6PLUS ESP32 ePaper z wyższą rozdzielczością i dotykiem


  Firma zaktualizowała również swoją tabelę porównawczą, aby pokazać zalety nowego modelu w porównaniu z poprzednimi wersjami oraz standardowym, wyświetlaczem e-Paper firmy Waveshare, który jednakże nie jest wyposażony w wbudowany mikrokontroler.

  Chociaż Inkplate 6PLUS jest jedynym wyświetlaczem ePaper z ekranem dotykowym z powyższej listy, istnieje co najmniej jedna alternatywa dzięki zestawowi rozwojowemu M5Paper ESP32 IoT z 4,7-calowym ekranem dotykowym e-Ink. Należy zauważyć, że w przypadku projektów, które wymagają regularnych dostaw modułów, Inkplate może być problematyczny - ich produkcja opiera się na wyświetlaczach z recyklingu, więc firma może nie być w stanie zaopatrzyć się w wyświetlacz w perspektywie kilku następnych lat i może być zmuszona do zmiany dostawcy na innego, co może pociągnąć za sobą zmianę projektu.

  Inkplate 6PLUS jest już dostępny w ramach kampanii crowdfundingowej Crowd Supply w cenie 159 dolarów lub 179 dolarów w wersji z obudową wydrukowaną w 3D z bezpłatną wysyłką międzynarodową. Projekt jest obecnie sfinansowany w około 50% z celem na poziomie około 16 tysięcy dolarów. Termin wysyłki przewidziany jest na około połowy listopada 2021 roku.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/06/02/inkplate-6plus-esp32-epaper-display-high-resolution-touchscreen-frontlight/

  Cool? Ranking DIY
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11100 posts with rating 9413, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer Controls