Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technologia BCD firmy STMicroelectronics otrzymuje nagrodę IEEE Milestone Award

ghost666 03 Jun 2021 01:19 585 0
Rocketjobs
 • Technologia BCD firmy STMicroelectronics otrzymuje nagrodę IEEE Milestone Award
  Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE), międzynarodowe stowarzyszenie profesjonalistów technicznych, którego celem jest rozwój technologii z korzyścią dla ludzkości, przyznało firmie STMicroelectronics nagrodę „Kamień milowy IEEE dla wielu technologii krzemowych na pojedynczym chipie”. ST, pierwsza firma we Włoszech i dopiero druga w Europie, która otrzymała tę nagrodę, jest doceniana za technologię układów typu CMOS-DMOS (BCD), wynalezioną i rozwiniętą przez grupę półprzewodnikową firmy jeszcze w latach '80 XX wieku. Było to ważnym kamieniem milowym w historii postępu technologicznego urządzeń półprzewodnikowych.

  Poprzednimi zwycięzcami tej nagrody, która została ustanowiona w 1983 roku, są Alessandro Volta, znany pionier nauk elektrycznych i technologii; Guglielmo Marconiego za wczesne eksperymenty z telegrafią bezprzewodową; oraz Enrico Fermi za badania statystyczne dotyczące półprzewodników.

  Susan K. Land, otworzyła ceremonię prezentacji, stwierdzając, że IEEE pozwala na rozwój globalnej społeczności specjalistów z zakresu technologii elektronicznych. Maria Cristina Messa, minister uniwersytetów i badań Włoch, pogratulowała całemu zespołowi ST osiągnięć i wskazała, że ​​ST to silna grupa przemysłowa, która inwestuje w badania i rozwój.

  Technologia BCD firmy STMicroelectronics otrzymuje nagrodę IEEE Milestone Award
  BCD to kluczowa technologia dla układów scalonych mocy.


  Technologia BCD

  Wysoce zintegrowana technologia półprzewodnikowego procesu BCD z bramką krzemową łączy w jednym chipie precyzyjne tranzystory analogowe procesu bipolarnego, wysokowydajne cyfrowe tranzystory przełączające procesu CMOS oraz tranzystory DMOS o dużej mocy w jednym układzie scalonym. Technologia BCD została opracowana z myślą o układach zarządzających systemami mocy i umożliwiła zastosowania tych elementów scalonych w urządzeniach, takich jak drukarki i dyski twarde, a także szerokim zakresie zastosowań motoryzacyjnych.

  Sergio Rapuano, przewodniczący włoskiego działu IEEE, powiedział, że ta nagroda jest uznaniem wynalezienia nowego podejścia opartego na zintegrowanej bramce krzemowej, które umożliwiło integrację w skali pojedynczego chipa różnych technologii ze złożonymi połączeniami. Prezes i dyrektor generalny ST Jean-Marc Chery podkreślił rolę pracowników i całego zespołu, którzy każdego dnia przyczyniają się do postępu elektroniki. "Czujemy się zaszczyceni, że otrzymaliśmy tę nagrodę i że nasz wynalazek znalazł się w szeregach innych prestiżowych zwycięzców, takich jak Xiaomi, Marconi, Maxwell czy Volta, a także obok wynalazków, takich jak komunikacja bezprzewodowa, komputer osobisty, Internet, a nawet same półprzewodniki" powiedział. "Nasze inwestycje w technologie zasilania, takie jak BCD i węglik krzemu są przykładami, które pokazują, jak pomogliśmy wielu branżom opracować bardziej energooszczędne rozwiązania" dodał.

  Bruno Murari, dyrektor naukowy ST, kierował zespołem odpowiedzialnym za narodziny technologii BCD jako dyrektor ds. badań i rozwoju pod kierownictwem Aldo Romano, który przez dziesięciolecia kierował grupą produktów liniowych. "W tamtym czasie odnieśliśmy duży sukces z technologią bipolarną dla wzmacniaczy audio, ale zdaliśmy sobie sprawę, że nasza technologia może nie wystarczyć, aby sprostać niektórym wyzwaniom naszych klientów w najbliższej przyszłości… Pomysł połączenia technologii bipolarnej z CMOS i z DMOS powstał z tych rozważań" powiedział Murari. Zwrócił on uwagę, że kluczowymi osobami stojącymi za rozwojem technologii BCD byli Paola Galbiati, Claudio Contiero, Antonio Andreini, Claudio Diazzi, Domenico Rossi i Giulio Ricotti.

  Technologia BCD umożliwiła zintegrowanie diod, liniowych urządzeń bipolarnych, złożonej logiki CMOS i wielu funkcji zasilania DMOS ze złożonymi połączeniami w jednym chipie. Pierwszy układ - sterownik silnika z mostkiem L6202 - był w stanie spełnić wszystkie założenia projektowe, pracując przy napięciu do 60 V, dostarczając do 1,5 A do silnika z kluczowaniem zasilania przy 300 kHz. Ta nowa i niezawodna technologia procesowa umożliwiła projektantom połączenie przetwarzania mocy, sygnałów analogowych i cyfrowych w jednym urządzeniu.

  Technologia BCD firmy STMicroelectronics otrzymuje nagrodę IEEE Milestone Award
  Ewolucja technologii BCD


  Źródło: https://www.eeweb.com/stmicroelectronics-bcd-technology-receives-ieee-milestone-award/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11288 posts with rating 9545, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Rocketjobs