Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pozyskiwanie danych i komunikacja za pomocą jednej platformy

ghost666 03 Jun 2021 01:22 264 0
 • Pozyskiwanie danych i komunikacja za pomocą jednej platformy
  Przedsiębiorstwa stoją przed wyzwaniem organizowania pozyskiwania danych i komunikacji między starzejącymi się urządzeniami pomiarowymi i sterującymi w swoich sieciach. Od słupów rozdzielczych po stacje przesyłowe i dystrybucyjne na dużą skalę, sprzęt używany do monitorowania i sterowania dostarczaniem energii w sieci energetycznej może korzystać z wielu protokołów komunikacyjnych różnych generacji. Różnią się one między sobą również znacznie wiekiem, konfigurowalnością, wydajnością i złożonością. Dopóki przedsiębiorstwa użyteczności publicznej nie zastąpią wszystkich swoich przestarzałych jednostek zdalnych i urządzeń nadzorujących i sterujących, wyzwania te będą nadal występować.

  Rozwiązaniem jest wykorzystanie pojedynczej platformy programistycznej, która może organizować komunikację między wszystkimi urządzeniami i protokołami komunikacyjnymi we wszystkich podstacjach przesyłowych i dystrybucyjnych, takich jak zintegrowana platforma komunikacyjna Orion firmy NovaTech Automation, wiodącego dostawcy automatyki energetycznej od ponad 35 lat. Platforma uzyskuje dostęp i dystrybuuje dane SCADA, ochrony i inne dane operacyjne, aby szybko identyfikować i rozwiązywać problemy. Obsługuje porty Conitel, DNP, IP, Modbus, połączenia szeregowe, światłowodowe ST oraz zwykłe cyfrowe porty I/O. Platforma NovaTech OrionLX może być używana w stacjach transmisyjnych, a mniejsza OrionLXm w stacjach dystrybucyjnych i do sterowania w systemach SCADA w elektrowniach i zdalnych rozdzielniach.

  Źródło: https://www.eeweb.com/data-acquisition-and-communications-with-a-single-programming-platform/

  Cool! Ranking DIY
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10402 posts with rating 8696, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.