Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

System alarmowy, co o tym sądzicie?

xbajt 04 Jun 2021 11:37 273 2
Optex
    xbajt
    Level 16  
    Alarm -Satel -???
    Cześć.
    Mam pytanie dotyczące systemu alarmowego.
    Chciałbym zrobić sterowanie:
    - roletami
    - kontraktowy
    - kamery zew.
    - czujniki ruchu wew.
    - brama wjazdowa
    - brama garażowa
    Pomyślałem o firmie Satel Integra? Podobno taki zestaw wyjdzie ok 12 tys zł.
    Macie może jakieś inne propozycje, jakąś inną firmę co da radę z tyloma elementami.
  • Optex
    sosarek

Level 43  
    xbajt wrote:
    Pomyślałem o firmie Satel Integra ?

Firma Satel, Integra to jeden z dostępnych modeli.
    xbajt wrote:
    Podobno taki zestaw wyjdzie ok 12 tys zł

To zależy od ilości i typów zastosowanych urządzeń.
    adwlodar
    Level 27  
    xbajt wrote:
    Macie może jakieś inne propozycje

Ja mam - jakieś 30 stron działu alarmowego forum do przejrzenia (30 na początek oczywiście, bo są najświeższe, choć nawet z 2011 roku rady innych użytkowników są aktualne) Nie da się codziennie odpowiadać na to samo. Wystarczy rzut oka na kilka tematów i przeczytanie wybranych by dowiedzieć się tego co chcesz.
    Sterowanie bramami, roletami zrobisz zapewne nawet na starszych centralach DSC, więc nie jest to żaden wyznacznik. Jeżeli chcesz szmery, bajery, dotykowe manipulatory itd, to również zapraszam do dyskusji z czym wiąże się instalacji chociażby słynnego już TSI ze stajni Satela.

Generalnie - spokojna lektura kilku wątków da Ci na prawdę nowe spojrzenie na temat i sporo nowych, ciekawych rozwiązań i informacji. Sam kierunek montażu kontaktronów, a zatem i jakiś krok w kierunku ochrony obwodowej uważam za słuszny. Rozważ montaż czujników inercyjnych i można czujniki ruchu PIR wewnątrz zamontować we wrażliwych miejscach obiektu, tak by jak najmniej uciążliwe było poruszanie się po obiekcie przy jednoczesnym czuwaniu alarmu lub zostawianie zwierzaków pod naszą nieobecność.

Nie zapominaj również o tym, że Twój system powienien również działać kiedy zabraknie zasilania 230V. I powinien on działać dostatecznie długo... Nie montuj centrali, 10 rozszerzeń wejśc, wyjśc, dwóch manipulatorów dodatkowych, 3 sygnalizatorów i 2 moduły komunikacyjne na jednym zasilaczu i akumulatorze 7Ah.

Nie wiesz o czym mowa? Dlatego zaprosiłem na początku do czytania archiwum tego działu - kopalnia wiedzy. Nawet jak nie planuejsz sam tego robić, a tylko zweryfikować co instalator Ci proponuje.
    Pozdrawiam i liczymy na jakieś przemyślenia! :)