Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer wiesza się, nie wiem co robić.

04 Jun 2021 13:00 495 8
  • Level 3  
    Specyfikacja:
    GTX 760 ti
    dysk samsung 870 evo
    dysk jakiś hdd ale nie używam go
    płyta główna i 3 4170
    ram to ballistix 8GB
    płyta główna gigabyte GA-h81M-S2H
    zasilacz vero m3 700W

Włączyłem dziś program do badania temperatury procesor ma za dużo temp 100 C.

Czy to przez to mi crashuje gry?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 9  
    Bardzo możliwe, przeczyść komputer od środka i w miarę możliwości wymień pastę termoprzewodzącą. Daj znać jakie są temperatury po czyszczeniu.
  • Level 37  
    eldoo0 wrote:
    włączyłem dziś program do badania temperatury procesor ma za dużo temp 100 C

Jaki program? Wstaw screena z niego albo po prostu użyj programu HWiNFO.

eldoo0 wrote:
    czy to przez to mi crashuje gry?

Jeśli rzeczywiście się przegrzewa to tak, może to być przyczyną.
  • Level 3  
    Komputer wiesza się, nie wiem co robić.
    tu jest screen a to program MSIAfterburnerSetup

Dodano po 1 [minuty]:

tylko problem że wczoraj grałem 3 h i nic teraz odpalam i nie działa
  • Moderator of Computers service
    Temperatury są stanowczo za wysokie, chłodzenie i procesor wyczyść ze starej pasty i załóż nową (z tańszych fajnych past Arctic MX2 lub MX4 proponuję), wydmuchaj radiator z kurzu. Upewnij się, że wszystkie cztery mocowania są poprawnie zatrzaśnięte na płycie (lub śruby są dokręcone, jeśli masz inny rodzaj chłodzenia niż fabryczne).

Należy to zrobić jak najszybciej, eksploatacja w takich warunkach może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu (pomijając straty wydajności zanim nastąpi wyłączenie awaryjne).
  • Level 3  
    Temperatury spadły do 65 stopni w gierce ale gierke dalej crashuje.
  • Moderator of Computers service
    Jakiej pasty użyłeś?
    Wykonaj log w programie HWInfo, opis tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3347862.html (spoiler 2)
    HWInfo: https://www.hwinfo.com/files/hwi_705_4485.zip

Uruchom logowanie, dopiero wtedy uruchom grę, graj 15 minut (jeśli dasz tyle radę - jeśli wysypuje się szybciej to skróć ten czas tak, aby komputer nie zdążył się zawiesić, ale żeby kilka minut tego logu chociaż zrobić), zakończ grę, wróć do programu, zakończ logowanie i wrzuć plik do przejrzenia tutaj.
  • Level 3  
    Pastę kupiłem w lokalnym sklepie komputerowym. Specjalista tam pracujący mi ją polecił ale już wyrzuciłem pudełko.
    Daje tu ten plik. Cały czas biegałem po bazie żeby nie wywaliło gry na ostatnią minutę wszedłem na normalną lokacje i oczywiście crash.