Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czasy wtrysków paliwa seat cordoba 96

Shizo 25 Paź 2005 16:49 2858 7
  • #1 25 Paź 2005 16:49
    Shizo
    Poziom 15  

1. Z czego może wynikać zbyt duży czas wtrysku paliwa - dlaczego komputer dobiera zbyt duże wartości i ciągle jeżdżę na bogatej mieszance-pali 11-12l? (sonda działa na pewno prawidłowo)
    2. Można jakoś zmienic program sterujący albo od nowa go wgrać??? (silnik 1.6i8V 74kW/101KM "AFT"simos)
    3. Istnieje taka mozliwość że komputer został podmieniony od innego auta i dlatego jest nieprawidłowo ustawiony?(chociaż na VAG-u symbol się zgadza)
    dwóch mechaników się głowiło i nic !

• #2 25 Paź 2005 18:41
    Jacek79
    spec od auto-elektro

mozesz podac jakie sa czasy wtrysku na wolnych obrotach przy cieplym i zimnym silniku. oraz czy sa jednakowe na wszystkich cylindrach?

• #3 25 Paź 2005 19:09
    magir
    Poziom 25  

1. Czy było robione czyszczenie układu dolotowego wraz zwymianą uszczelki? ( uszczelka jest pod korpusem przepustnicy )
    2. Czy po ww czyszczeniu była robiona optymalizacja ( mechanik za pomocą komputera zmienia miedzy innymi wstępny kąt ustawienia przepustnicy ....... - tyle zdążyłem zauważyć podczas wizyty na przeglądzie w ASO.
    3. Czy była robiona analiza spalin.
    4. Czy dokładnie sprawdzono sonde lambda bo to ona w głównej mierze decyduje o czasie otwarcia wtrysków a co za tym idzie o składzie mieszanki paliwa. Bo to że komputer nie sygnalizuje jej uszkodzenia nie znaczy że napewno jest dobra.

A jeżeli to co napisałem wcześniej nic nie wnosi nowego to spróbowałbym w innej stacji ASO, bo nauczony przykrym doświadczeniem w przypadku OPLA stwierdzam że serwis serwisowi nie zawsze jest równy.

Pozdrawiam

• #4 25 Paź 2005 19:47
    Shizo
    Poziom 15  

1,2,3 nie były 4-niby była sprawdzana tzn.był wykres napięcia z sondy -na gazie był ok, na benzynie za wysokie
    no to teraz wyjdzie że się nie znam... to o co pytałem jest wynikiem tego co usłyszałem w warsztacie więc szczegółów nie będzie bo nie pamiętam. Chodzi o to gdzie najpierw udeżyc i z czym bo wszędzie trzeba tępakom podpowiadać. Może ktos zna w Bydgoszczy miejsce gdzie są fachowcy ?

• #5 25 Paź 2005 20:50
    Doktorr
    Poziom 33  

A może masz poprostu uszkodzony czujnik tęperatury .

• #6 25 Paź 2005 20:57
    sharic
    Poziom 15  

AFT silnik dość popularny VW,Skoda,Seat ale myśle że to coś z MAP sensorem podobno przy opcji gaz paliwo wymagane są zmiany" trza go emulować".

• #7 26 Paź 2005 00:06
    grzestv
    Poziom 28  

odczytałeś kody usterek
    obserwowałeś bloki danych
    tam będzie najwięcej wiadomości na ten temat
    pozdro.:idea:

• #8 26 Paź 2005 14:58
    Shizo
    Poziom 15  

gaz nie ma nic do rzeczy przed gazem też było tak samo Czujnik temp. powietrza zasysanego - IATS jak to sprawdzić?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME