Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Sofar brak wykazywania danych oraz informacji o falowniku (nie mylić z loggerem)

fryck 05 Jun 2021 11:53 1239 7
    fryck
    Level 9  
    Witam
    Jak w temacie walczyłem trochę bo okazało się że cała sieć domową trzeba zmienić.Na chwilę obecną jest tak.Polaczenie jest ,logger online,wszystko ustawione,sygnał dobry,konfiguracja powiodła się ,połączenie remote serwer jest ale w aplikacji solarman nie mam podrzędnego urządzenia czyli falownika oraz po wejściu na 10.10.100.254 w Statusie nie ma żadnych informacji o falowniku ani nie podaje danych .Tak jakby coś jeszcze należałoby włączyć na samym falowniku aby przekazalo dane.
    madamsz1
    Level 39  
    fryck wrote:
    oraz po wejściu na 10.10.100.254

Coś chyba nie tak, bo po połączeniu falownika(loggera) do sieci domowej powinien mieć przydzielony adres lokalny z puli wewnętrznej. Przez ten adres logujesz się falownik i masz wstępny podgląd ustawień. Widać tam czy logger wysyła cos na server czy nie.
    Sofar brak wykazywania danych oraz informacji o falowniku (nie mylić z loggerem)
    Chyba że masz taka pulę adresów wewnętrznych to :) 10.10.100.254 może i jest dobrze
    3301
    Level 31  
    Ustawienia sprawdż poz 8 adres ma być 1
    fryck
    Level 9  
    Madamsz o czym ty mowisz adres 10.10.100.254 to standardowy adres do wejścia w sieci AP-xxx do danych i ustawien.Wiec jak ty mi pomozesz?
    Logger to logger a falownik to falownik który też ma logger.

3301 będzie potrzebne hasło chyba jest ogólne? Bo usuwam to już "online" u wlasciciela.Chyba to było 0001 ale na sto nie niestem pewny dawno temu wprowadzalem.
    madamsz1
    Level 39  
    O tym mówię, że tak jest do momentu kiedy nie połączysz dataloggera do sieci domowej, a później jak nie pozwolisz w ustawieniach to nie ma potrzeby żadnego AP_ tylko łączy się z falownikiem przez sieć domową i wiesz czy prawidłowo się połączył czy są problemy.
    A co do Apki to samo konto nie tłumaczy dostępu do falownika (jego danych - pod warunkiem że właśnie datalogger je wysyła). Musi być dowiązany do konta dany datalogger i falownik.
    Poza tym juz spotkałem się z problemami przy konfiguracji na Sofarze i trzeba było zrobić reset, później na nowo konfigurację i czasami po kilku minutach, albo nawet godzinie zaczynało cos się pojawiać na serwerze.
    fryck
    Level 9  
    Jest tak jak mówisz, każdy ma problemy z tą niestabilna aplikacją. Mysle że popełnił błąd przy tworzeniu instalacji. Na razie nie mam odpowiedzi bo kontakt jest ciezki... tam może być to ustawienie nie wprowadzone na 01 bo nie widac tam ikonki wifi. Ale co do połączenia i wszystkiego jest jak napisałem, połączenie i wszystko jest, napisałem że konfiguracja się powiodla. Inaczej by nie przeszło konfiguracji. Szukam kodu do falownika żeby ręcznie wprowadzic. Generalnie do sprawdzenia dwie rzeczy. Napisze o efektach.
    fryck
    Level 9  
    3301 wrote:
    Ustawienia sprawdż poz 8 adres ma być 1

Przypuszczenia były dobre twoja odpowiedź trafia w sedno.Monterzy taki mieli zapierdziel ,że nie zdążyli wpisać 01 i nie przekazywała z falownika danych ,nie wrzuciło danych falownika.

Pozdrawiam problem rozwiązany ale zapytam jeszcze macie jakieś lepsze polecane anteny do tego AP?A może jakieś na przewodzie do umieszczenia w normalnym miejscu...
    fryck
    Level 9  
    "Przypuszczenia były dobre twoja odpowiedź trafia w sedno.Monterzy taki mieli zapierdziel ,że nie zdążyli wpisać 01 i nie przekazywała z falownika danych ,nie wrzuciło danych falownika."