Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

słabe ładowanie w 126p

leszeksz2 20 Gru 2005 09:29 11918 43
    leszeksz2
    Poziom 16  
    :arrow: magir
    Mam złączyć ze sobą odłączone kabelki od regulatora czy od szczotek?
    Gdy łącze końćówki szczotek napięcie mam ok. 15 - 18 V.

P.S. Zastanawia mnie pobór prącu przez wirnik. Wynosi on 2,5 - 4 A. Wiem że to jest za dużo. Jakie powinny być wartości? Czy może to być przyczyną niskiego napięcia ładowania (pod obciążeniem)?
  • Sklep HeluKabel
    przeme
    Poziom 20  
    Cześć prosiłeś mnie o opisanie mojej przeróbki 126p .Więc diode wstawiam na zasilaniu regulatora czyli jak sie nie myle żółty przewód chodzi o to , że do regulatora po wstawieniu diody dochodzi napięcie pomniejszone o spadek na diodzie .Więc jeżeli napięcie jest 13.6v w instalacji to do regulatora dochodzi 13.1 v .Czyli napięcie ładowania będzie większe o 0.5v w instalacji Dasz dwie diody szeregowo napięcie podskoczy o 1v .Jeszcze raz pisze układ zdemontowałem z obawy o zbyt wysokie napięcie .Pozdrawiam
    leszeksz2
    Poziom 16  
    Też wypróbowałem ten patent. Tak napięcie w instalacji było 14.5 - 15 V. Rozwiązanie całkiem ciekawe.
    vvaldek
    Poziom 28  
    wymontuj szczotki i sprawdz czy uzwojenie stojana nie jest przegrzane jesli zobaczysz czarne zwoje t to napewno jest przegrzane i zaczyna robic zwarcie
  • Sklep HeluKabel
    gregor1978
    Poziom 12  
    witam musisz sprawdzic masy na silniku ina ramie oraz glowny plus na rozruszniku oraz napiecie paska pasek napina sie ujmujac podkladek z pomiedzy kol pozdrawiam
    magir
    Poziom 27  
    Połącz ze sobą przewody które odłączyłeś od regulatora , jeżeli spowoduje to wzrost napięcia to znaczy że albo uszkodzony jest sam regulator albo jak pisałem wcześniej jest problem z masą układu regulatora.

Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

A i jeszcze jedno pobór prądu w tych wartościach to wcale nie jest dużo. Sam alternator ma moc około 600W więc prąd wzbudzenia wirnika na tym poziomie wcale nie jest taki duży.
    leszeksz2
    Poziom 16  
    Tylko jak mają wytrzymać taki prąd diody wzbudzania (fabrycznie mają 1A)? Pracują na granicy wytrzymałości.
    sumo22
    Poziom 10  
    WITAM JA MAM PODOBNY PROBLEM.
    MAM MALUSZKA Z 1990R. MÓJ PROBLEMIK OBJAWIA SIĘ TAK ŻE GDY WŁĄCZE ŚWIATŁA TO PRZY DODAWANIU GAZU ZACZYNA ĆMIĆ KĄTROLKA ŁADOWANIA CZYM MOCNIEJ CISNE W PEDAŁ TYM BARDZIEJ ĆMI , PO WYŁĄCZENIU ŚWIATEŁ LUB PO ZMIANIE NA POSTOJÓWKI PROBLEM ZNIKA.
    WYMIENIŁEM JUŻ DIODY I SZCZOTKI W ALTERNATORKU ,REGULATOR NAPIĘCIA CEWKĘ APARAT ZAPŁONOWY ORAZ AKUMULATOR.
    NIC TO JEDNAK NIE DAŁO PO JAKIMŚ CZASIE JAZDY NA ŚWIATŁACH AKUMLATOR PADA TZ ROZŁADOWUJE SIĘ
    PROSZE O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    leszeksz2
    Poziom 16  
    A jakie wymieniałeś diody: prądowe czy wzbudzania?
    sumo22
    Poziom 10  
    wymieniłem diody prądowe i diody wzbudzenia
    nic to niedąło tylko dalej mnie z równowagi wyprowadza
    virus210
    Poziom 10  
    diody wzbudzenia mozna wstawić wieksze np. 3A albo 4A, nic sie nie stanie złego, alternator ma 500W, z ta dioda na regulatorze to dobry myk , mam troche halogenów w swoim maluszku i zamontowałem sobie przełącznik który dołacza 2 diody dodatkowo , przy takim obciazeniu jak halogeny 4X100W plus reflektory 2X90/130 i ogrzewanie szyby tylnej no i jeszcze pare gratów to załączam sobie te 2 diody i pieknie swieca halogenki pozdrawiam
    pawelsiara74
    Poziom 22  
    Witam
    sumo22 pociągnij sobie osobny kabelek od klemy + do alternatora i będziesz miał dobre ładowanie i sparwdź mase silnika z karoserią
    oczywiście ten kabelek to musi miec przynajmniej z 3mm srednicy
    a tak na marginesie to o tym już jest dużo napisane na tym forum....
    Pozdrawiam
    jjanusz
    Poziom 17  
    mam pytanie .czy ktoś przeczytał wogule o co w tym poście chodzi [przecierz napięcie ładowania jest prawidłowe na alternatorze ] zaś brak tego napjęcia na akumulatorze to chyba o czymś świadczy
    AndyAdik
    Poziom 10  
    Gdzie dokładnie podłączyć końcówki miernika aby dobrze zmierzyć diody, regulator i ogólnie czy alternator w ogóle ładuje oraz jakie powinny być napięcia i po czym poznać która część jest zepsuta?