Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jaki klimatyzator przenośny (pokojowy) kupić?

teriero 06 Jun 2021 22:46 1248 6
 • #1
  teriero
  Level 12  
  Witam

  Zastanawiam się jaki cichy i wydajny klimatyzator przenośny kupić dla pomieszczenia ok.20 m kw i chętnie skorzystam z podpowiedzi.
  Koncert życzeń :) : Energooszczędny, interesuje mnie aby posiadał funkcje dodatkowe jak czujnik temperatury w pilocie, możliwość sterowania przez wi-fi, osuszanie, filtracja. Dobrze, jakby obudowa była w ciemnym kolorze (czarna, szara, inox) i nie trzeba było by opróżniać zbiornika na skropliny.
  Zastanawiałem się nad zakupem Whirlpool PACB212HP /Ciemny Szary ale z tego, co czytałem ma konieczność opróżniania zbiornika na skropliny

  Jako, że to zakup pierwszego takiego urządzenia będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie.
  Pozdrawiam
 • #2
  dzakson
  Level 15  
  Od razu napiszę, że jeśli chcesz prawdziwą klimatyzację to zainwestuj w split'a.
  Po drugie jeśli szukasz klimatyzatorka ze sprężarką który działa faktycznie na zasadzie klimatyzacji to MUSI on generować skropliny. Taka jest zasada działa pompy ciepła. Jeśli chcesz bez skroplin kup klimatyzator przenośny do którego wrzucasz lód... .
  I po trzecie - załóż klimatyzację typu split.

  A zapytam, odprowadzenie ciepłego powietrza w jaki sposób? Przez uchylone okno? Czy wcale? Czy jak?
 • #3
  r103
  Level 31  
  Jak wyżej - jako że jest to "pierwszy zakup" - odradzam - to ma po prostu małą sprawność, głównie związaną z wciąganiem powietrza ciepłego z zewnątrz - "roboczego" - do pomieszczenia.
  Ale tak na próbę jak kosztuje kilkaset złotych to można kupić żeby się o tym przekonać - ewentualnie postudiuj forum muratora jest sporo wątków o takowych.

  Jak już nie da się założyć "rozdzielonej" klimatyzacji a masz parcie na klimatyzację - szukaj rzadko i coraz rzadziej występującego "dwururowca" - takiego prawdziwego dwururowca - który ma rozdzielone obiegi powietrza chłodzącego pomieszczenie i roboczego, oczywiście trzeba się zastanowić jak te dwie rury /średnicy sporej powiedzmy 15 cm/ - przeprowadzić do pomieszczenia...
 • #4
  teriero
  Level 12  
  Witam
  Dziękuję za sugestie. A więc zdaję sobie sprawę, że klimatyzator przenośny może być jedynie "ersatzem" klimatyzacji ze splitami.
  Jednak moje warunki techniczno-administracyjne budynku nie pozwalają na razie na instalacje normalnej klimatyzacji.
  Dość, że pomieszczenie jest na poddaszu, nie ma żadnego balkonu, to okna połaciowe są umieszczone w dachu mającym kształt kopuły o specjalnej konstrukcji, gdzie nie ma możliwości instalacji klimatyzacji w pobliżu okien. Klimatyzacje, trzeba było by "ciągnąć" dopiero z okolic kominów na płaskiej, szczytowej części dachu i wymagało by to pozwoleń administracyjnych na które w tych realiach poczekałbym co najmniej do przyszłego roku.
  Wiąże się to z dużymi kosztami a załatwienie chłodzenia jednym splitem nie rozwiązało by problemu.
  Dlatego tymczasowo potrzebuje rozwiązania, które było by lepsze od systemu wiatraków i przypodłogowych cyrkulatorów powietrza, który posiadam.
  Stąd moje pytanie o konkretny model klimatyzatora przenośnego, wartego uwagi, przynajmniej o części cech zawartych w moim "koncercie życzeń"
  Pozdrawiam
 • #6
  astw
  Level 18  
  "pomieszczenie jest na poddaszu", "okna połaciowe są umieszczone w dachu mającym kształt kopuły o specjalnej konstrukcji" - klimatyzator przenośny (bez jednostki zewnętrznej) nic nie da w takich warunkach. Są na rynku klimatyzatory bez jednostki zewnętrznej - wymagające 2 otworów w ścianie. Wadą jest wyższy hałas, zaletą łatwy montaż. Niestety, czasem taniej jest zmienić lokal, bo nietypowe, zabytkowe lokale to istotne koszty i ograniczenia.
 • #7
  teriero
  Level 12  
  Rezygnacja z zakupu klimatyzatora przenośnego.