Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Boxer III 2.2 - Dołożenie sygnalizacji wypalania dpf czy jest możliwe

kaczor2502 07 Jun 2021 23:24 348 2
Texa Poland
    kaczor2502
    Level 13  
    Witam, po ostatnich awariach i potężnych kosztach spowodowanych zapchaniem dpf-a przyszło mi na myśl dołożenie kontrolki / diody sygnalizującej, że jest aktywne wypalanie DPF-a czy w Peugeot Boxer 2.2 2013 Euro 5 jest to w ogóle możliwe ? Może ktoś montował coś takiego i mógłby się podzielić w co się wpiąć. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Texa Poland
    kamyczek
    Level 38  
    Najlepiej było by podļaczyć tester i sprawdzić czy oprogramowanie sterownika pozwala na odczyt statusu regeneracji . Poza nim o regeneracji mogą świadczyć temperatury na sondach , podwyższone obroty biegu jałowego , i kilka innych . Poza tym filtr przy wypalaniu jak sama nazwa mówi zapala sadzę żeby ją wypalić i to raczej normalne zjawisko . Można też monitorować zapełnienie filtra i reagować na bierząco . Masz co najmniej kilka wtyczek które pozwolą zrobić diagnozę autel , laczek na ograniczona liczbę Vin itp .
    Aleksander_01
    Level 42  
    Ja robiłem coś takiego w skodzie. Klient twierdził że podczas wypalania grzeją mu lusterka boczne. Zamontowałem mu niebieską diodę led wewnątrz lusterka nad odbłyśnikiem. Normalnie nic nie widać, a jak grzeją to niebieska poświata.