Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy oscyloskop z aliexpres jest coś wart?

carolef 08 Jun 2021 08:00 1158 6
    carolef
    Level 10  
    Czy taki oscyloskop z aliexpres warto kupić? Jest coś wart?

219,40 zł 36%OFF | FNIRSI-1014D przenośny oscyloskop 2 w 1 podwójny kanał Generator sygnału wejściowego 100MHz * 2 pasmo ana-log 1GSa/s częstotliwość próbkowania
    https://a.aliexpress.com/_uiKSqB
    Olkus
    Level 28  
    No coś wart jest, tylko z tymi chińskimi wynalazkami bywa różnie. Proponował bym kupić oscyloskop analogowy, do czego będziesz go używać?

Pozdrawiam,
    A.
    Jarzabek666
    Level 37  
    Czułość 50mV/div dysklafikuje go jako coś co może zwrócić uwagę...

Dla zabawki to i owszem spore możliwości...
    jarek_lnx
    Level 43  
    Szukaj recenzji na YT, któryś miniaturowy oscyloskop tego producenta był bardzo niedopracowany i miał pasmo dużo mniejsze od deklarowanego zawieszał się itd. Co nie znaczy że wszystkie tak będą miały.
    Jak kupisz starszy używany oscyloskop analogowy, w tej samej cenie będziesz miał sprzęt który bezbłędnie spełnia podstawową funkcję, bo tak kiedyś projektowano - miało działać dobrze, jednak za dwie stówy nie dostaniesz szerokiego pasma kilka- kilkanaście MHz (nadal wystarczające do wielu zastosowań). Analogowy ma jedno ograniczenie - nie zarejestrujesz nim przebiegów jednokrotnych.
    W przypadku współczesnych tanich chińczyków dowolna funkcja może być niedopracowana - nie przewidzisz, ktoś musi to dokładnie sprawdzić. Tu już nie chodzi o pasmo, ale o da się używać - nie da się używać. Droższe chińczyki jak powyżej pewnie będą ok.

Jarzabek666 wrote:
    Czułość 50mV/div dysklafikuje go jako coś co może zwrócić uwagę...
    W poważnych zastosowaniach tak, ale tu mowa o sprzęcie dla amatora, który poszukuje czegoś co będzie tanie i da się używać, wiadomo przy tej cenie może mieć pewne braki. W końcu to 1/5 ceny oscyloskopu u nas...

->Jarzabek666 Przyznaj się, ile procent twoich pomiarów wymaga czułości <50mV/div.

ay56 wrote:
    ja kupiłem hanteka i jestem zadowolony mimo opinni negatywnych.
    Wiele zależy od tego na jakim sprzęcie na co dzień pracuje wystawiający opinie :)
    Ja jak przesiadam się z Lecroy-a na Rigol-a to mnie wszystko wkurza w działaniu tego sprzętu, tu mówimy o sprzętach jeszcze tańszych, jeden będzie klął że to straszne gówno, a inny będzie zadowolony że mu spełnia wymagania.
    Trzeba umieć interpretować opinie, rozumieć różne punkty widzenia. Nie ma sensu pytać kierowcę Ferrari, o opinie na temat samochodów niższej klasy.
    Jarzabek666
    Level 37  
    jarek_lnx wrote:
    wiadomo przy tej cenie może mieć pewne braki

Jak jego brat fnirsi 1013d który działa stabilnie do 30MHz specyfikacja podobna to pewnie to samo siedzi w środku...

jarek_lnx wrote:
    ->Jarzabek666 Przyznaj się, ile procent twoich pomiarów wymaga czułości <50mV/div.

No przyznam racje dla amatora to nie ma znaczenia ale czasami się zdarza.

Żeby nie było sam posiadam model 1013D i go używam ale bardziej go traktuje jako woltomierz ;) ...
    karzuk
    Level 12  
    Własnie kupiłem ten oscyloskop. I tak:
    zalety - tani, całkiem niezłe pasmo dopiero powyżej 50MHz zaczyna zniekształcać , piłokszałtny sygnał można oglądać w miare nie zniekształcony do 70Mhz , sinus do 100MHz, zasilanie 5 v więc mobilnie pracuje z power bankiem, wbudowany generator sygnałów, duży ekran, nie jest to sprzęt laboratoryjny ale do serwisu może być
    wady - dużo błędów w oprogramowaniu , przy wolnych przebiegach z podstawą 1s/dz w zasadzie nie działa z pojedynczym wyzwalaniem. generalnie duło błędów przy wolnych podstawach czasu , brak wejścia z zewnętrznym wyzwalniem. mała czułość