Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Metalwork
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Buderus RC310, redukcja cwu

wisniol 09 Jun 2021 12:12 438 3
 • #1
  wisniol
  Level 2  
  Witam,
  Mam świeżo uruchomiony piec Buderus GB072-14 +RC310 + S 120.5. Potrzebuję wsparcia dla sterownika w zakresie ustawienia redukcji cwu (jak na obrazku). Na moim sterowniku ta opcja jest niedostępna. Jak ją uaktywnić?
  Chciałbym mieć ustawiony własny harmonogram grzania cwu z temperaturą komfortową 45 st. i temperaturą dyżurną w pozostałych godzinach = 35 st. Zależy mi na tym, żeby nie utrzymywać stałe temperatury podwyższonej i jednocześnie, żeby woda w zasobniku za bardzo nie wystygała. Jako ekogroszkowiec z kilkunastoletnim stażem, z góry dziękuję każdemu gazowemu guru za wszelkie sugestie.
  Buderus RC310, redukcja cwu
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Metalwork
 • #2
  piracik
  Moderator of Heating systems
  wisniol wrote:
  Chciałbym mieć ustawiony własny harmonogram grzania cwu z temperaturą komfortową 45 st. i temperaturą dyżurną w pozostałych godzinach = 35 st. Zależy mi na tym, żeby nie utrzymywać stałe temperatury podwyższonej i jednocześnie, żeby woda w zasobniku za bardzo nie wystygała.


  Własny harmonogram jak najbardziej możesz sobie ustawić.
  W pozostałych godzinach woda nie będzie podgrzewana.
  Ale jeśli jej nie będziesz używał to jej temperatura nie spadnie do 35*C
  Te zasobniki trzymają dość dobrze ciepło.

  Najważniejsze to program od cyrkulacji. Tutaj są zawsze największe straty.
 • Metalwork
 • #3
  wisniol
  Level 2  
  Dziękuję za odpowiedź. Założeniem jest, że woda może być użyta w dowolnym momencie. W czasie najwyższego zapotrzebowania (rano i wieczorem) temperatura jest podwyższona, żeby to zapotrzebowanie zaspokoić. W pozostałym okresie dnia też można korzystać czy wziąć prysznic. Automatyka ma za zadanie strzec wodę przed wystygnięciem. Być może przyczyną jest rodzaj magistrali EMS/BUS? Załączam obrazek ilustrujący, że u niektórych opcja o ktorą pytam (redukcja c.w.u.) jest dostępna. Niemniej jednak na ten moment mam bez harmonogramu w trybie ECO, co jest namiastką rozwiązania, które z chciałbym zastosować. W przypadku harmonogramu, dla obniżenia, temperatura wody spadnie do 10°C. Tak pokazuje sterownik w opcji INFO dla c.w.u., gdy wyświetlimy tą informację w czasie gdy w harmonogramie zadane jest obniżenie c.w.u.
  Dzięki raz jeszcze za odpowiedź.

  Buderus RC310, redukcja cwu
 • #4
  wisniol
  Level 2  
  Wydaje się, że funkcja, o którą pytam, lub jej brak na sterowniku związana jest z magistralą - EMS / EMS Plus albo z rodzajem urządzenia - kocioł jedno- / dwufunkcyjny. Zamykam temat.