Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Telewizor Schneider STV 7050 - pilot przestał działać

K.elektronik 10 Jun 2021 14:47 693 11
    K.elektronik
    Level 6  
    Witam mam problem z pilotem do telewizora Polkolor Schneider STV 7050. Otóż pilot działał na początku lecz był brudny, więc zabrałem za jego wyczyszczenie. Umyłem wodą panel przedni, tylni, oraz gumkę i (chyba) dokładnie wysuszyłem. Płytkę główną umyłem benzyną ekstrakcyjną na papierze kuchennym i złożyłem. Po włożeniu baterii (pilot jest na baterię 9V) i sprawdzeniu pilot cały czas wysyłał sygnał ir (sprawdziłem kierując aparat telefonu na kamerę). Rozłożyłem go z powrotem i podpiąłem baterię i nawet bez tej gumki że stykami pilot cały czas wysyłał sygnał. Co może być tego problemem? Z góry dziękuję za odpowiedzi
  • Helpful post
    maciej_333
    Level 37  
    K.elektronik wrote:
    Rozłożyłem go z powrotem i podpiąłem baterię i nawet bez tej gumki że stykami pilot cały czas wysyłał sygnał.

Doszło do zanieczyszczenia jakiegoś pola. Zatem stale jest ono zwarte. Do zwarcia oczywiście mogło dojść też w innej części. Należałoby to jeszcze raz przeczyścić.
    K.elektronik
    Level 6  
    Po obejrzeniu tej płytki nie widzę żadnego zwarcia, ale jeszcze spróbuję wyczyścić.

Dodano po 4 [godziny] 16 [minuty]:

Czyszczenie nic nie dało cały czas diody pracują

Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:

Dodam że po włożeniu baterii i skierowaniu na telewizor ten nie odczytuje sygnału z pilota
  • Helpful post
    rnb_bolii
    Level 38  
    Witam. 9V bateria może wiele narobić. Wyjmij baterie skoro pilot nadal nadaje. Pokaż fote płytki pilota. Jeżeli siedzi tam układ scalony smd, to pod nim mógł się przy czyszczeniu nagromadzić "syf", robi zwarcie i pilot wariuje.
  • Helpful post
    maciej_333
    Level 37  
    Mogło mimo wszystko coś wpaść pod ten układ. Tranzystor mógł się uszkodzić nawet i sam z siebie. Należy sprawdzić, czy nie ma na nim zwarcia (pomiędzy C i E). Czasem w pilotach się to zdarzało. Warto byłoby też wymienić na wszelki wypadek kondensator elektrolityczny, jaki widać na płytce. Możliwe też, że jakieś lutowanie jest już niepewne. U dołu płytki coś dziwnie wygląda.
  • Helpful post
    RPAS
    Level 27  
    Witam podstaw nowy kwarc .
  • Helpful post
    niebieski55
    Level 17  
    Ta ścieżka wygląda podejrzanie. Może jest uszkodzona? Telewizor Schneider STV 7050 - pilot przestał działać