Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[22.06.2021, 9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe

gulson 10 Jun 2021 18:53 240 0
 • [22.06.2021, 9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe
  Chciałbym Was zaprosić na darmowe szkolenie organizowane przez elektroda.pl a związane z bardzo ostatnio popularnym tematem czyli bezpieczeństwem Internetu Rzeczy (IoT). Będę osobiście na tym szkoleniu, a wszystko będzie przeprowadzane w pełni na żywo przez 4 prezenterów z firmy Microchip, Tenable oraz Checkpoint.

  Dla osób zadających najciekawsze pytania firma Microchip przygotowała 5 zestawów ATtiny817 Xplained Mini
  [22.06.2021, 9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe
  a ja z swojej strony będę miał 5 koszulek elektroda.

  Agenda:

  9.00-9.10 Przywitanie uczestników szkolenia - Kamil Gulczuk

  9.10-9.30 IoT Intro - Vitali Damasevich

  9.30-10.30 Programowe i sprzętowe sposoby zabezpieczeń systemów Internetu rzeczy IoT w ofercie firmy Microchip - Mirosław Dybizbański
  Elementy Internetu Rzeczy stały się drugie, po systemach bankowych, na liście zainteresowań cyberprzestępców. Na sesji poznamy praktyki jak sprostać wyzwaniu wdrażając najlepsze zabezpieczenia urządzeń końcowych, komunikacji i autentyfikacji urządzeń w chmurze.

  10.30-11.15 Bezpieczeństwo konwergentnych systemów OT/IT - Artur Waszczak
  Ze względu na znaczące ryzyka strat finansowych, utraty ciągłości działania biznesu, ale także bezpieczeństwa środowiskowego oraz ochrony życia i zdrowia ludzi systemy OT są najczęściej wydzielane i izolowane od świata zewnętrznego. Obserwujemy jednak trend łączenia i konwergencji systemów OT i IT w celu optymalizacji pracy całej organizacji. Również obowiązki zapewnienia bezpieczeństwa tak połączonych środowisk trafiają “pod jeden dach”, w ręce zespołów bezpieczeństwa i CISO. Podczas seminarium zaprezentujemy rozwiązanie Tenable.ot pozwalające na poradzenie sobie z problemami specyficznymi dla bezpieczeństwa systemów OT/ICS/IIoT.

  11.15-12.00 Quantum IOT Protect. Jak ujarzmić IOT w organizacji. Ochrona przed niezarządzanym. - Paweł Topczewski
  Ochrona infrastruktury krytycznej przed cyberprzestępcami staje się najważniejszym zadaniem w każdej organizacji posiadającej systemy wytwórcze. Codzienne ataki na Infrastrukturę produkcyjną (SCADA/ICS), które w głównej mierze stanowią o sile organizacji, stawiają przed firmami nowe zadania związane z ochroną procesu produkcyjnego firmy. Firma Check Point jako jedyna, posiada w swojej ofercie rozwiązania pozwalające na zbudowanie architektury bezpieczeństwa zdolnej na obronę przed atakami cybernetycznymi na każdą z infrastruktur organizacji, SCADA/ICS oraz IT.

  10 min przerwy

  12.10-12.40 Projektowanie i produkcja urządzeń cybersecurity - jak zapewnić autentyczność i niezaprzeczalność urządzeń oraz protokołów - Krzysztof Rutecki
  Krytycznym element platformy Encedo jest produkt rozwiązujący problem "root-of-trust" w aplikacjach rozproszonych, w szczególności aplikacji Internetowych. Innymi słowy, jak w komunikacji zdalnej, przez niezaufany kanał komunikacyjny mieć możliwie wysoką pewność, że strona z którą się komunikujemy jest tą, za którą się podaje i to bez udziału tzw zaufanej trzeciej strony. Rozwiązanie to jest obecnie przedmiotem certyfikacji na zgodność z normą ISO15408, znaną jako Common Criteria, na poziomie EAL4+. Będzie to pierwszy produkt certyfikowany w Polsce przez NASK.

  Szkolenie - webinar jest darmowe.


  Zarejestruj się za darmo

  Otwieram temat, który jednocześnie posłuży nam do komunikacji poprzez forum. Serdecznie zapraszam, webinar jest całkowicie darmowy, jeśli nie posiadacie forum lub nie pracujecie w danej firmie, to wpiszcie: brak

  Cool! Ranking DIY
  Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
  About Author
  gulson
  System Administrator
  Offline 
  Twórca portalu elektroda.pl od roku 1999. Zajmuje się opieką portalu, od czasu do czasu publikując tutaj ciekawostki i felietony. Interesuje się wszystkim, co jest związane z nowymi technologiami. Z wykształcenia technik elektronik, inżynier i magister informatyki po Politechnice Łódzkiej.
  gulson wrote 20638 posts with rating 2066, helped 69 times. Been with us since 2001 year.
 • CSICSI