Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Li ION do motocykla - Zamiana kwasowo - ołowiowego na li - ion

10 Jun 2021 22:08 183 6
  • Level 2  
    Cześć,

Dzisiaj robiłem serwis po zimowy w motocyklu i okazało się że mój akumulator leży i kwiczy.

Czy jest możliwość zamontować do motocykla ze zwykłym regulatorem napięcia własnoręcznie zbudowany pakiet liion na BMSie odpowiednim do poborów rozrusznika? Musiałby to być pakiet 3S czy 4S? Ktoś temat zgłębiał czy jest to bezpieczne? Mam około 200 ogniw z laptopów, powoli je testuję ładowarką Hota D6+ i zastanawiam się czy nie móglbym wykorzystać ich w motocyklu :)

Moto Suzuki Intruder 1400 '86

Moze pakiet 3 S i przetwornica aby odpowiednio zbić napięcie ładowania?
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 39  
    Na moje 3S (12,6V), P tyle, ile bierze rozrusznik.
    Laptopowe są zwykle niskoprądowe, "na zasadzie" ciągły pobór prądu 3A może je zabić. Moje już się grzeją podczas rozładowania prądem 2A. Wkrętarka jedno już ubiła, ale to przeca staruszki...
    Wysokoprądowe jak do narzędzi, bezpiecznie dadzą i https://www.thunderheartreviews.com/2019/09/sony-vtc5-test-review.html
    Rozrusznik długo nie działa, sprawdź max prądu rozładowania, ale chyba bym nie chciał...
  • Level 35  
    Stare ogniwa z laptopa to nie będzie działać.

Dodano po 30 [sekundy]:

Stare ogniwa z laptopa to nie będzie działać.
  • Level 39  
    Ma prawo...
    Ja do wkrętarki dałem po 3 laptopowe zamiast jednego "wkrętarkowego", nawet działa, ale to nie rozrusznik.
    Jak upakuje odpowiednią ilość w posiadanym miejscu, to może mu ruszy, ale nie chciałbym pod tyłkiem ewentualnego ogniska...
  • Level 30  
    Daj chłopie spokój, wiesz ile prądu potrzebuje rozrusznik w Twoim 1.4? Naprawiałem kumplowi dekompresator w takim Intruderze i z ciekawości zmierzyłem prąd rozruchu, na zimnym silniku dochodziło do 150A. Jak ta przetwornica nie da rady, albo upali taśmy łączące ogniwa, czym zgasisz lit?
  • Level 2  
    Przekonaliscie mnie 😊 Raczej li ion się do tego nie nadaje. Lipofe4 wyczytałem że się podmienia ale to drogi szpas. Jak nie uratuje tego Aku to kupie kolejny AGM i będę lepiej dbał - korzystał z nabytej wiedzy.