Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Metabo SXE 425 XL - Szlifierka oscylacyjna - uszkodzenie mimośrodu/łozyska?

10 Jun 2021 23:46 87 2
  • Level 31  
    Objawy:
    - nabiegu jałowym bez obciążenia krążek rozpędza się do dużej prędkości
    - przyłożenie krążka do materiału i próba włączenia szlifierki powoduję że silnik
    nie może wystartować

Wygląda jakby coś się zapiekło i moment z wirnika przenoszony jest bezpośredni na krążek bez pośrednictwa łożyska/mimośrodu.

Na schemacie występuje element nr 18 nazywany zabierakiem albo mimośrodem tylko
    że we wszystkich sklepach z częściami ma status brak, wycofany.
    Na zdjęciach nie bardzo widać jak zbudowany jest ten element czy jest tam jakiś element łożyskujący.

Czy może zapiekło się łożysko oznaczone jako nr 16?
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    @JarekC Jeszcze jest kwestia pracy regulatora obrotów. Wskazane było by go sprawdzić.
    JarekC wrote:
    Wygląda jakby coś się zapiekło i moment z wirnika przenoszony jest bezpośredni na krążek bez pośrednictwa łożyska/mimośrodu.
    Nie ma takiej możliwości. To jest szlifierka oscylacyjna a nie rotacyjna.
    JarekC wrote:
    Na schemacie występuje element nr 18 nazywany zabierakiem albo mimośrodem
    A może dla ułatwienia, Kolega wstawi ten schemat. Czy sami musimy poszukać ? :cry:
  • Level 31  
    Metabo SXE 425 XL - Szlifierka oscylacyjna - uszkodzenie mimośrodu/łozyska?

Regulator obrotów działa.

Dodano po 11 [godziny] 5 [minuty]:

Rozebrałem szlifierkę do końca i niestety łożysko numer 16 jest w porządku.

Natomiast zapieczone jest łożysko które znajduje się zespole mimośrodu.
    Niestety dosłałem informację ze sklepu że zespół mimośrodu (nt katalogowy 316028540)nie jest już produkowany i nie da się go sprowadzić nawet na zamówienie.

Na łożysku w tym zespole jest oznaczenie 3001 RSZ L091 C3 INA doszukałem się że jest to łożysko skośne podwójne ale może być też problem z dostępnością.
    Znalazłem jedną hurtownię która ma go w ofercie ale dzisiaj już nieczynna więc nie jestem w stanie sprawdzić czy mają na stanie.

Jeżeli ktoś zna serwis który posiadałby zespół mimośrodu lub łożysko to proszę o info.