Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kablówka, pare pytań

25 Paź 2005 20:08 1503 6
  • Poziom 23  
    po pierwsze i najważniejsze, czy w gniazdkach od kablówki powinno byc jakieś napięcie?? sprawdzałem miernikiem i wskazuje 0 nie ważne czy zakresie AC czy DC a wszystkie TV i modem działają poprawnie. po drugie jak wzmocnić sygnał kablówki za rozdzielaczem?? Ile dB i jaki wzmacniacz polecacie?? czy ten wzmacniacz nie bedzie zakłucał sygnału idącego do modemu?? instalacja wygląda mniej więcej jak w załączniku. czekam na rady i uwagi.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Napiecia stalego nie powinno byc, zmiennego zwyklym miernikiem nie zmierzysz - popularne mierniczki mierza poprawnie do jakiegos kiloherca, czestotliwosci TV i sieci sa sporo wyzsze.
    W instalacji jak na rysunku wzmacniacz nie powinien zaklocac modemu.
    A co do wzmocnienia wzmacniacza... zobacz jakie sa straty na rozgalezniku za wzmacniaczem (w dB), dodaj do tego tlumiennosc kabla/metr pomnozona przez dlugosc kabla i dobierz taki wzmacniacz, ktory to tlumienie skompensuje. Mozesz tez zajrzec na stronke www.dipol.com.pl - jest spory wybor wzmacniaczy jak rowniez duzo ciekawych informacji :)
  • Poziom 23  
    ale jak ja mam sprawdzić "jakie sa straty na rozgalezniku za wzmacniaczem" skoro wzmacniacza nie ma w tej instalacji :|
    ta gałąź ze wzmacniaczem jest narysowana poto żeby pokazać co chce zrobić a nie jak jest obecnie :idea:. podobno są jakies wzmacniacze z regulowanym wzmocnieniem. czy są one coś warte czy to ściema jakaś :?: chyba taki kupie i nie bedzie problemu z jakimiś obliczeniami.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Bez stosownych pomiarów nikt Ci konkretnie nie odpowie na pytanie....
    Najlepszym wyjściem jest zakup wzmacniacza z regulacją. Wzmacniacz oprócz właściwego sygnału wzmacnia i szumy. Możesz również sygnał przesterować, dlatego kup z regulacją.
    A dla ciekawości to że masz 0V to świadczy o dobrym uziemieniu kablówki. Ja mam 110V bo w mojej kablówce pracują partacze...... Więc sam uziemiam.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Ja mam 75V w swojej sieci już kilka razy wymieniałem kondensator na wejsciu sygnału w tv.....
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Co do tlumiennosci kabla, to znajdz na kablu oznaczenie, poszukaj na sieci specyfikacji... Przewaznie jest rozna dla roznych czestotliwosci, wiec na wszelki wypadek uwzglednij ta dla okolic 900MHz.
    Rozgalezniki przewaznie maja podane tlumienie na obudowie :) Zwykle mniej niz 6dB.
    A tak w ogole sprobuj bez zadnych wzmacniaczy - przewaznie w kablowkach pakuja taki poziom sygnalu, ze w zupelnosci starcza na pare telewizorow ;)
  • Poziom 23  
    problem rozwiązany :D żaden wzmacniacz ani inny bajer nie jest potrzebny. problem polega na tym że ten rozdzielacz ma 3 wyjścia: data TV i R. dodatkowe tv były podpiete pod R, i odbierały kiepsko bo to gniadoz ma tłumienie chyba z 12 dB i zakres 87-193Mhz, a gniazdo TV ma 4 dB i zakres 87- 963Mhz. wiec za rozdzielaczem dam drugi rozdzielacz podłączony pod TV i powinno działać. jak nie to bedzie nowy temat :D