Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wifi w drugim mieszkaniu -problem laika

elguera 14 Jun 2021 14:45 258 3
    elguera
    Level 2  
    Czesc.

Mam fun box 3.0 i swiatlowod Orange 300mbs. Dwa mieszkania jedno pod drugim ale nie polaczone ze soba. Chcialbym aby sygnal byl odbierany w mieszkaniu pietro nizej. Nie mam mozliwosci puszczenia kabla. Chcialbym aby bylo urzadzenie, ktore odbierze sygnal w kuchni w mieszkaniu z routerem (tam jest dobra predkosc) z tego urzadzenia moge puscic kabel wentylacja na dol i tam miec urzadzenie ktore rozprowadzi sygnal.
    Czy to dobre rozwiazanie czy powinienem pomyslec o czyms innym? Jezeli ok to jakie urzadzenia kupic?
    Dzieki za wszelka pomoc.

Ps. Na dole tez mam gniazdko na swiatlowod ale w Orange powiedzieli ze musialbym miec wykupiona druga usluge aby tam wypuscic swiatlowod.
    qs300
    Level 32  
    W kuchni montujesz repeater i łączysz go bezprzewodowo z routerem, który masz zainstalowany w mieszkaniu. Do repeatera podpinasz przewód Lan i wspinasz go w router w nowym mieszkaniu. To tak z grubsza.
    User removed account
    Level 1  
    elguera
    Level 2  
    Dziekuje za odpowiedzi.
    Czyli ktora opcja lepsza (lepszy sygnal lub tansze rozwiazanie):
    1. Repeater+ LAN+ router
    2. APC+skretka+AP?

Odnosnie poprawnosci umowy-obydwa mieszkania to jedna ksiega wieczysta (taki myk dewelopera) wiec prawnie to jedno mieszkanie wiec bedzie to legalne przedluzenie sygnalu. W Orange tylko mowili ze swiatlowod moga wypuścić tylko w jednym miejscu.