Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Przekaźnik zasilany sygnałem PWM

14 Jun 2021 16:34 228 5
  • Level 12  
    Dzień dobry
    Mam problem z przerobieniem świateł w samochodzie z USA. Chciałem rozdzielić światła STOP z kierunkowskazami, ponieważ oryginalnie kierunki działają razem ze stopami. Przekaźnik załączający światła STOP podłączyłem pod trzecie światło STOP. Niestety przy wciskaniu hamulca przekaźnik "brzęczy". Podejrzewam, że sygnał sterujący 3 światłem STOP nie podaje ciągłego 12v tylko szybko zmieniające się 0-12v. Jak mogę zlikwidować to brzęczenie przekaźnika. Czy podłączając równolegle do cewki jakiś większy elektrolit?
  • Level 36  
    A nie podłaczyłeś go w taki sposób, że styk NC po załączeniu przekaźnika odcina zasilanie jego cewki? :D

Czy światła STOP są żarówkowe czy ledowe? Sprawdzałeś jakie jest napięcie na lampie podczas jej świecenia? Jeżeli jest PWM to miernik jako~tako uśredni pomiar i będziesz miał niski odczyt.
  • Level 12  
    Podłączyłem prawidłowo. Światła są ledowe. Czy sposób z kondensatorem się sprawdzi, czy trzeba coś innego zastosować. Miernik pokazuje tyle co na akumulatorze. Coś musi być z tym zasilaniem ponieważ przednie światła miały ustawione w module sterującym, że są zwykłe halogeny. Po włożeniu ksenonów tez czasami mrugały czasami gasły. Po przestawieniu komputerem w module typ świateł na ksenon zaczęły świecić prawidłowo.
  • Level 3  
    Daj szeregowo z cewką przekaźnika diodę (np 1N4148) i za nią równolegle z cewką kondensator elektrolityczny, zacznij np od 100uF, jeśli dalej nie będzie trzymał stabilnie pozycji to zwiększ do 220uF, itd. Powinno się udać jeśli to faktycznie PWM.
  • Level 12  
    Dziękuję pomogło
  • Helpful post
    Level 3  
    Cieszę się. W takim razie kliknij "pomógł" i oznacz temat jako rozwiązany ;)