Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clio2 jak dorobić drugi kluczyk z pilotem i immobiliserem

1969pawel 25 Paź 2005 23:15 8927 3
  • #1 25 Paź 2005 23:15
    1969pawel
    Poziom 11  

Mam problem z kluczykiem, a włściwie z brakiem drugiej sztuki.Kupiłem clio i dostałem tylko jeden kluczyk, kodu nie dostałem.Chciałbym mieć dwa- bo wiadomo jak zgubię albo co-to siedze i płaczę.Byłem u gościa, który podłączył go do komputera i stwierdził, że mam zablokowany immo.Mam drugi kluczyk z identycznym pilotem ale nie od mojego samochodu - przywieziony z Niemiec i nie wiem jak zaprogramowac w nim immobiliser i pilot do centralnego.Jeżeli ktoś wie, albo zna kogoś, kto pomoże to proszę o odpowiedż.

0 3
  • Pomocny post
    #2 26 Paź 2005 19:30
    lukaszkrucz
    Poziom 12  

Witam, mialem podobny problem... otoz jeden z kluczykow zostal przypadkowo zniszczony... a drugi z czasem sie rozprogramowal... Ja bylem taki glupi, ze udalem sie do serwisu renault i tam zrobiono mi to od reki... cala sprawa potrwala okolo 20 minut... programowanie nowego kluczyka plus przyciecie grota... lecz cena 700zl w salonie... hmmm wybierz sam :| Pozatym piszesz, ze masz drugi kluczyk z innego auta... rzecz w tym ze klucz ktory chcesz zaprogramowac do samochodu musi byc "czysty" bez wgranego kodu... to klucz jest programowany do komputera a nie na odwrot... to mi powiedziano w serwisie :| moge sie mylic :|

0
  • #3 26 Paź 2005 21:44
    1969pawel
    Poziom 11  

Chyba się nie mylisz, bo to samo powiedziano mi w serwisie, a krzyknęli mi za to 674 zł.Ale też wierzę w naszych elektroników i wiem, że można to zrobić. Z tym drugim kluczykiem to niewypał bo rzeczywiście musi być czysty-tak twierdzi serwis.Ja jednak nie daję za wygraną i proszę o pomoc i Wasze zdanie na ten temat.

0
  • Pomocny post
    #4 26 Paź 2005 22:39
    lukaszkrucz
    Poziom 12  

U nas w centrum Gliwic sa przynajmniej 2 punkty dorabiania kluczy ktore chwala sie mozliwoscia dorobienia kluczy kodowanych... za pewne koszt samego kluczyka i dorobienia wraz z programowaniem bedzie duzo nizszy od kosztow podanych w serwisie... poszukaj u siebie w centrum podobnego punktu...

Przykladowo mozesz poszukac w internecie np na allegro (choc tego nie polecam) czystego klucza pasujacego do swojego samochodu ...tutaj najwiekszym problemem bedzie elektronika kluczyka, nigdy nie wiadomo czy bedzie pasowala do komputera w samochodzie... czy da sie do niego zaprogramowac... ale cena samego klucza zwykle nie przekracza 150zl (niestety... choc porownojac do cen w serwisie to malo :) ) a samo dorobienie grota + programowanie (tutaj musisz miec inny orginalny kluczyk ktory zostanie skopiowany) to juz tylko pare minut pracy...

Tylko pytanie... samo dorobienie kluczyka z blokada zaplonu to jedno... ale skopiowanie i synchronizacja pilota od centralnego zamka i alarmu to juz inna sprawa :| z tym drugim moze byc problem...

Pozdrawiam Serdecznie...

0