Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Skoda Octavia 2 rozładowuje akumulator

kris0103 17 Jun 2021 21:37 1689 10
    kris0103
    Level 2  
    Skoda stała dwa dni i odpaliła normalnie, po trzech dniach postoju nie odpaliła, jak odpaliłem na kable i zrobiłem trochę kilometrów, postała cztery dni i zero prądu. Sprawdziłem pobór prądu, to po zamknięciu auta i uśpieniu wszystkiego pobór jest 0,10A (czekałem godzinę). Jest nie oryginalne radio, wypiąłem bezpiecznik spadło na 0,09A.
    Zacząłem bawić się bezpiecznikami i po wypięciu bezpiecznika F29 pobór spadł na 0,01A. Po wypięciu F29 nie działa centralny, tylne szyby, więcej nie zauważyłem. Stwierdzając po gwarancji akumulator ma pół roku. Naładowałem akumulator i po dwóch dniach przejechałem około 10km, wypiąłem F29, stał od piątku do środy, odpalił ale trochę ciężko. Taki opis bezpiecznika F29 - Zasilanie elektryczne z zacisku 30 (zasilanie prądem stałym z akumulatora), proszę o pomoc co może być przyczyną rozładowania
    Skoda Octavia 2 rozładowuje akumulator Skoda Octavia 2 rozładowuje akumulator Skoda Octavia 2 rozładowuje akumulator Skoda Octavia 2 rozładowuje akumulator
    WPX2
    Level 20  
    To właściwie masz odpowiedź, jeden ze sterowników podpiętych po F29 nie usypia.
    Najpierw spróbuj VAGiem lub wizyta u elektryka VW.
    Odpinanie na ślepo kolejnych sterowników, aby sprawdzić który jest winowajcą to lepsza zabawa.
    kris0103
    Level 2  
    Gdzie szukać tych sterowników
    anchilos
    Level 36  
    kris0103 wrote:
    postała cztery dni i zero prądu
    kris0103 wrote:
    uśpieniu wszystkiego pobór jest 0,10A
    kris0103 wrote:
    akumulator ma pół roku

96h x 0,1A

Trochę mało, żeby wyssać sprawny aku.

Pozdrawiam.

Dodano po 6 [minuty]:

kris0103 wrote:
    Stwierdzając po gwarancji akumulator ma pół roku

Znaczy kupiony pół roku temu.
    Aleksander_01
    Level 42  
    Prawdopodobnie bordnetz. Ale jedno ale - 0,1 ampera nie jest w stanie rozładować akumulatora w ciągu czterech dni ponieważ : 4x24h=96 h≈100 godzin.
    100 godzin x 0,1 A = 10 Ah,
    wnioski - albo masz uszkodzony akumulator
    -albo coś pobiera dużo większy prąd np alternator
    -albo coś źle opisałeś
    ^ToM^
    Level 40  
    Jak akumulator jest tylko częściowo naładowany, to prąd 100 mA jest w stanie go rozładować w 4 dni. Trzeba naładować do pełna akumulator zewnętrznym prostownikiem i sprawdzić jego jakość. Od tego musisz zacząć.
    kris0103
    Level 2  
    Kupię nowy aku i sprawdzę. Po naładowaniu prostownikiem stała dwa dni, przejechałem około 10km i postawiłem z wypiętym F29 (od piątku do środy), wpiełem F29 i odpalił ale ciężko, przejechałem znowu 10km, stała dwa dni z wypiętym F29 i nie odpalił - przygasły kontrolki. Więc myślę że coś z aku jest nie tak.
  • Helpful post
    ^ToM^
    Level 40  
    WPX2 wrote:
    Nie zmienia to faktu, że prąd w stanie uśpienia jest 10x za duży.

P.S.
    U mnie w Octa jest 7mA po uśpieniu.

To jest bardzo dobry wynik, bo w przeciętnym samochodzie jednak jest ze 2-3x więcej.

Dodano po 3 [minuty]:

kris0103 wrote:
    Kupię nowy aku i sprawdzę. Po naładowaniu prostownikiem stała dwa dni, przejechałem około 10km i postawiłem z wypiętym F29 (od piątku do środy), wpiełem F29 i odpalił ale ciężko, przejechałem znowu 10km, stała dwa dni z wypiętym F29 i nie odpalił - przygasły kontrolki. Więc myślę że coś z aku jest nie tak.

Wpierw sprawdź czy bateria jest wadliwa a potem dopiero kupuj. Jak masz pobór prądu na poziomie 100 mA to nowy akumulator też ulegnie szybkiej destrukcji. To nie tędy droga.
    Robi się to tak:
    1. Ustalenie czy pobór prądu na zamkniętym, wyłączonym i uzbrojonym samochodzie nie przekracza 20-30 mA
    2. Ładujemy baterię do pełna i sprawdzamy przyrządem jej sprawność.

Wtedy dopiero można podjąć decyzję o zasadności wymiany baterii czy też naprawy instalacji!
    elektryku5
    Level 39  
    Mogły być jeszcze dokładane jakieś alarmy, zabezpieczenia, centralny czy inne wynalazki.
    kris0103
    Level 2  
    Kupiłem nowy akumulator i po problemie, stary miał zerwaną cele. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.