Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Adafruit Voice Bonnet - moduł przeznaczony do inteligentnych głośników z RPi

ghost666 17 Jun 2021 23:15 633 0
 • Adafruit Voice Bonnet - moduł przeznaczony do inteligentnych głośników z RPi
  Adafruit Voice Bonnet posiada dwa wyjścia na głośniki i dwa mikrofony, które mogą być używane jako interfejs audio (głosowy) dla komputerów jednopłytkowych Raspberry Pi do tworzenia inteligentnego głośnika lub innego produktu audio. Płytka może współpracować z każdym Raspberry Pi od Pi Zero do Pi 4, z 40-pinowym złączem GPIO. Dwa wyjścia głośnikowe mają moc znamionową równą 1 W. Moduł posiada ponadto wyjścia stereo 3,5 mm, stereofoniczne wyjście na słuchawki lub wyjście liniowe.

  Voice Bonnet od Adafruit ma wbudowany energooszczędny kodek stereo WM8960, który wykorzystuje dźwięk cyfrowy I²S zarówno dla wejścia, jak i wyjścia. Kodek ten ma dwa wejścia analogowe, ma wejście dla lewego i prawego mikrofonu, a ponadto integruje w sobie pełny interfejs mikrofonu i sterownik słuchawek stereo.

  "W przypadku głośników do samodzielnego montażu przylutuj dowolny głośnik 1 W do jednego z kabli ze złączem JST 2-PH. Jeśli chcesz dodać kolejną płytkę lub moduł HAT maskę na górze, użyj odpowiedniego złącza 2 × 20" - podaje Adafruit.

  Adafruit Voice Bonnet - moduł przeznaczony do inteligentnych głośników z RPi


  Dodatkowe funkcje Voice Bonnet  Przycisk: Ten przycisk służy do zmiany trybów, aktywacji asystenta głosowego i konfiguracji funkcji specyficznych dla użytkownika.
  Trzy diody LED DotStar RGB: Te diody LED mogą być używane do dodawania wizualnej informacji zwrotnej lub tworzenia tęczowego pokazu świetlnego.
  Złącze STEMMA QT: To złącze służy do podłączania czujników na I²C, ekranu OLED lub innych akcesoriów.
  3-pinowe złącze JST STEMMA: To złącze jest przeznaczone do większych akcesoriów, takich jak serwomotory, przekaźniki lub diody LED NeoPixels.
  Włącznik trybu prywatności: Ten przełącznik umożliwia ręczną dezaktywację dźwięku, co zapewnia, że urządzenie niczego nie nagrywa.

  Adafruit Voice Bonnet - moduł przeznaczony do inteligentnych głośników z RPi


  Podsumowanie

  Voice Bonnet od Adafruit jest łatwy w użyciu, ponieważ nie jest wymagany żaden montaż. Można go po prostu podłączyć do dowolnego Raspberry Pi. Oprogramowanie mikrofonu i głośnika można następnie zainstalować za pomocą skryptu instalacyjnego. Przełącznik prywatności umożliwia ręczne sterowanie wejściem audio.

  Wyjście audio daje wybór między wyjściem liniowym lub słuchawkowym albo też podłączeniem jednego lub dwóch dołączonych głośników. Dźwięk cyfrowy I²S pozwala na wysokiej jakości odtwarzanie muzyki i nagrywanie dźwięku, a Adafruit twierdzi, że dźwięk jest "lepszy niż w gnieździe słuchawkowym w Pi". Moduł jest specjalnie zaprojektowany do projektów uczenia maszynowego, takich jak asystenci głosowi DIY. Może być również używany do tworzenia "różnych projektów aktywowanych głosem lub systemów rozpoznawania głosu".

  Więcej informacji na temat Adafruit Voice Bonnet można znaleźć na oficjalnej stronie tego produktu. Istnieje również oddzielne repozytorium na GitHubie dla układu. Jest dostępny w witrynie Adafruit za 14,95 dolarów. Dla osób bardziej zainteresowanych aplikacjami wizyjnymi, Adafruit oferuje również BrainCraft HAT, ale w tej chwili jest on niedostępny.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/01/06/adafruit-voice-bonnet-is-meant-for-diy-raspberry-pi-smart-speakers/

  Cool? Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11092 posts with rating 9406, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.