Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung RSH5ZLBG - Nie startuje kompresor, dioda inwertera mruga 3 razy

komral 18 Jun 2021 12:09 1251 3
 • #1
  komral
  Level 11  
  Witam,

  W lodówce sześć miesięcy temu wymieniony został kompresor na nowy, inny niż był pierwotnie więc była potrzeba wymiany również inwertera bo stary nie współpracował z nowym kompresorem. Chwilę po wymianie panel sterowania lodówki zaczął "żyć własnym życiem". Podobny problem opisany w poście Link - zablokowałem przyciski poprzez włączenie "HOLD" i to pomogło.

  Dwa dni temu lodówka przestała chłodzić mimo to po otwarciu drzwi na wyświetlaczu pokazywała temperatury zadane, a nie rzeczywiste, dopiero po restarcie zasilania na wyświetlaczu pojawiły się rzeczywiste temperatury: +4°C zamrażalnik, +12°C chłodziarka.
  Zauważyłem, że wiatrak pracuje, ale nie słychać pracy sprężarki więc włączyłem wymuszenie jej pracy (FF) bez efektu. Zajrzałem do inwertera, jego dioda mruga trzy razy, a według manuala w tej sytuacji trzeba sprawdzić konektory inwertera. Odpiąłem kostkę z kablami, które idą do kompresora i zmierzyłem oporność pomiędzy nimi, wszędzie miernik pokazywał 12Ω. Nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić.
  Proszę o podpowiedzi.
  Pozdrawiam
  Samsung RSH5ZLBG - Nie startuje kompresor, dioda inwertera mruga 3 razy
 • #2
  kecajk49
  Level 34  
  Wymień scalak pod radiatorem w inverterze bo jest uszkodzony.
 • #3
  komral
  Level 11  
  Dzięki za szybką odpowiedź.

  Domyślałem się, że może chodzić o ten element (SLA6805M wysokonapięciowy sterownik silnika 3 fazowego) z tego co znalazłem jego dostępność prawie wyłącznie w Chinach.
  Może ktoś zna sklep w Polsce, który ma w ofercie ten element ?
 • #4
  slawek1111

  Level 27  
  Jedynie Aliexpress