logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opel Astra H - czujniki cofania wzbudzają sie bez włączenia wstecznego biegu

kfx9 18 Cze 2021 14:54 954 4
REKLAMA
  • #1 19484936
    kfx9
    Poziom 2  
    Zamontowałem do Astry H czujniki cofania Flash Mount Steelmate 410 EX. Po włączeniu zapłonu niezależnie od tego który bieg jest włączony buzer zaczyna sygnalizować przeszkodę. Włączam wsteczny i wyłączam i buzer milknie i nie odzywa się po włączeniu innego biegu niż wsteczny. Po ponownym włączeniu wstecznego czujniki działają bez zarzutu. Cykl się powtarza po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapłonu. zainstalowałem nawet przekaźnik, żeby przepuścić przez niego sygnał z lampy cofania i bez zmian. Pomocy.
  • REKLAMA
  • #2 19485007
    singl
    Poziom 1  
    Ten czujnik cofania ma funkcję uczenia przeszkód,musisz wykonać tę procedurę,to powinno działać normalnie.
  • REKLAMA
  • #3 19485508
    kfx9
    Poziom 2  
    Dzisiaj w tym upale nie miałem serca dalej katować mojej Astry i siebie. Jutro z rana spróbuję coś z tym zrobić. Oczywiście nie ma polskiej instrukcji a nie każdy jest biegły w ogólnoświatowym slangu. Odpowiem czy po "przetłumaczeniu, zrozumieniu" User guide udało się doprowadzić do stanu używalności ten dodatek.
  • REKLAMA
  • #4 19486069
    kfx9
    Poziom 2  
    Niestety uczenie centralki, zgodnie z instrukcją, nic nie dało. Nadal wzbudza się po włączeniu zapłonu niezależnie od włączonego biegu czy w położeniu neutralnym dźwigni zmiany biegów. Czy nie jest to czasem wina systemu sprawdzania przepalenia żarówek? Moja Astra nie ma haka ani innych wystających elementów jest w wersji hatchback.
  • #5 19488463
    kfx9
    Poziom 2  
    Problem rozwiązany. W innej wersji tego samego modelu czujników znalazłem schemat nieco inny od opisów przyklejonych do przewodów prowadzących do centralki. Trzeba połączyć przewód +ACC i sygnał z lampy cofania razem do lampy cofania.
REKLAMA