Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo S60 - Samochód nie odpala po podłączeniu CAN bus dekodera

Czachodym 19 Jun 2021 02:55 702 4
Relpol
    Czachodym
    Level 7  
    Cześć, jakiś czas temu kupiłem radio na Androidzie do chińczyka i po podłączeniu skumałem się, że nie działa sterowanie z kierownicy. Internet szybko mi wyjaśnił, że bez CAN bus dekodera nie da rady tego zrobić. Ostatnio więc kupiłem owe ustrojstwo i jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że po podłączeniu samochód nie odpala. Gdy włączam zapłon, słychać na zamianę jak włączają i wyłączają się przekaźniki (około 2 razy na sekundę). Zauważyłem, że problem jest w momencie gdy do dekodera jest podłączone zasilanie i szyna CAN (piny C9 i C10 do B3 i B4). Na samym zasilaniu nic się nie dzieje.
    Kupiłem następujący dekoder:
    i podłączyłem go według następującego schematu:
    I tutaj mam 2 pytania:
    - jaka jest przyczyna, że tak mi wszystko miga
    - czy z obecnym sprzętem da się przywrócić sterowanie z kierownicy, a jeśli nie, to w co muszę się zaopatrzyć, by się dało?
  • Relpol
    piotrekwoj1
    Level 40  
    Oczywiście w radiu wybrałeś odpowiedni typ can busa?
  • Relpol
    Czachodym
    Level 7  
    Tak, ale nawet gdy radio nie jest podłączone, tylko sam CAN bus, to taka sytuacja występuje.
    piotrekwoj1
    Level 40  
    Ostatnio zakładałem radio do E87 7 calowy tablet i właśnie tego typu can bus był uszkodzony/niedopasowany. Nie pozwalał na "uśpienie" auta. Radio odesłane, zakupione z innym can busem (innego producenta) i wszystko śmiga. Po odpięciu can busa z instalacji tego uszkodzonego wszystko było ok.
    Czachodym
    Level 7  
    Szukałem canbusa typowo pod mój model samochodu, ale nie mogłem znaleźć. Jest jakiś sposób by sprawdzić, czy ten który posiadam jest kompatybilny z samochodem? Dodam, ze radyjko mam dobre kilka miesięcy i śmiga elegancko, tylko ta cholerna kierownica troche przeszkadza.