Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samtron 76 pali bezpiecznik

26 Paź 2005 09:37 1263 7
  • Poziom 10  
    Mam Monitor Samtron 76 E AN17LT po włączeniu do sieci przy wyłączonym włączniku pali bezpiecznik 3.15 A. jednocześnie jest błysk i strzał. Panowie liczę na wasze sugestie.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 11  
    Sprawdź czy nie ma gdzieś zwarcia. Może to być np. padnięty mostek prostowniczy, ale niekoniecznie. Obadaj też kondensator główny przetwornicy.
    Zapewne w tym monitorze wyłącznik nie odcina napięcia od płyty głównej (domyślam się że jest to tylko przycisk przełączający w standby), dlatego nie ma znaczenia czy jest włączony czy nie.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 10  
    Okazało się że spalony jest układ niedaleko mostka IC601 ( z ukladu wynika że to stabilizator ale jego symbol całkowicie zwęglony i nie do odczytania.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Jak wynika ze schematu - tu są linki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic174375.html
    ic 601 to 6S0765RC
    Pozdrawiam.
    ps.
    Wymień elektrolity w układzie (strona pierwotna przetwornicy) - szczególnie te o małych pojemnościach i Sprawdź dokładnie rezystory
  • Poziom 10  
    Dzięki za symbol IC601 ale ten scalaczek jest nigdzie nie osągalny !!!!
    Dokopałem się na forum do informacji, że inni wkładali tam 3s0765 albo 3s0680. Niestety niemam dostępu do żadnego z nich. P O M O C Y

ps. Kondensatory po pirwotnej przetwornicy wymieniłem już wcześniej , a opory przegladne jeszcze raz . Dzięki
  • Poziom 10  
    Eksplodował transoptor tak że niema całej góry tego czteronóżkowca i niewim jak zamontować nowego. Macie jakiś pomysł.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Zobaczyć na schemacie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Po w/w zabiegach monitor ruszył , ale na ekranie widoczne są poziome delikatne paski lekko ciemniejsze od reszty. Co mam sprawdzić ewętualnie wymienić ?