Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zafira A 1.8 16v Z18XE - Gaśnie pulsuje check engine

waldisvc 23 Jun 2021 20:41 306 8
    waldisvc
    Level 10  
    Mam problem od kilku dni, ponieważ Zafira podczas pracy przy włączonej klimatyzacji potrafi zgasnąć na wolnych obrotach i nie chce od razu zapalić. Dzieje się to czasami na zimnym jak i na rozgrzanym silniku. Zaczęło to się dziać w ubiegłą sobotę. Dzisiaj się już kolejny raz chyba 3 tak stało.
    Zauważyłem, że jak wyłączę zapłon i włączę ponownie to kontrolka check engine szybko pulsuje kilka razy.
    Jak wyłączę zapłon poczekam chwilę i włążę kluczyk ponownie i przekręcę ponownie to auto odpala od razu.
    Aby zobrazować problem to w załączniku zamieszczam link do filmiku. Dodatkowo podłączyłem op-com aby sprawdzić czy jest komunikacja to zauważyłem, że podczas tego migania check engine nie można nawiązać połączenia że sterownikiem. A jak po 2 lub 3 minutach włączę zapłon to się komunikuje i wywala mi następujące błędy tak jak w załączniku na zdjęciu.
    Znalazłem podobny temat na forum i tak był problem opisany z wiązką,że przewody były uszkodzone.
    Czy w tym przypadku byłoby podobnie?
    Proszę o poradę w czym może być problem.
    Na forum był również poruszany temat przekaźnika ECU. Ale ja w tym boxie czarnym pod maską mam 2 fioletowe przekazniki Nr5 i nr 4.Więcej tak już nie ma. I mam pytanie który jest od ECU i gdzie dokładnie jest? Dodaję zdjęcie puszki przekaźników w komorze silnika i wewnątrz auta.

Link do filmiku
    https://youtu.be/H-Ld9nATl-0
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    robert73-6
    Level 17  
    Kolego ECU masz do wymiany lub naprawy miałem podobny problem z szybko migającą kontrolką check i brakiem komunikacji z ecu oraz z dziwnymi błędami. Szukaj kumatego elektronika od elektroniki samochodowej lub nowego sterownika jak masz możliwość sam przeprogramować.
  • Relpol przekaźniki
    waldisvc
    Level 10  
    Co najlepsze kolego w lutym był wysyłany do serwisu do Redy i weryfikowali go. Dodatkowo został wgrany nowy SPS i soft z mapą.Tam siedzi Simtec. Dzieje się to od soboty jak s jeździłem w upał w ciągu dnia z włączoną klimą. Teraz zauważyłem, że zgasł mi przy dłużej włączonej klimatyzacji. Jak wyłączyłem to podczas pracy na rozgrzanym silnik bez klimy to tego problemu nie ma. Jutro zadzwonię do nich i chyba się zapytam czy mają drugi a ten im zostawię to mi drugi by przeprogramowali i bym im dopłacił. Bo jak ruszałem tymi złączami to nie gasł.
    robert73-6
    Level 17  
    Kolego jak masz pożyczyć od kogoś zestaw startowy (ECU +pętla + pestka) to pożycz i zamontuj, mój elektronik mówił mi że w Redzie nie trafiają ostatnio z prawidłową diagnozą. Mój sterownik też był w naprawie i po powrocie z serwisu dalej było to samo co przed naprawą, ja też miałem błąd P1600. Dopiero wymiana na inny sterownik dało rezultat, ja prze 2 miechy jeździłem na pożyczonym zestawie startowym zanim elektronik dopadł konkretny sterownik bo ceny naszych sterowników są na aukcjach są kosmiczne.
    waldisvc
    Level 10  
    Ja to zrobię jeszcze tak że zdemontuję go weekend i sam go otworzę i przelutuję te złącza drutowe na płycie bo pewnie tam jest problem. Sam jestem serwisantem i instalatorem sprzętu elektronicznego i elektrycznego to jak naprawiam płyty główne od Oledów komputerów i innych urządzeń elektronicznych to i z przejrzeniem tego sterownika nie będzie problemu. Sprzęt jest to spróbuję. Najwyżej jak lutowanie nie pomoże to po weekendzie wyślę go z opisem i filmem. Ceny nowych zestawów to ponad tysiąc. Ja mam akurat model siemens 5WK91726.Js już go raz wyciągałem i montowałem to w Zafirze takie dojście ciasno jak cholera. Dziwne, że na klimatyzacji jak włączę dłużej to gaśnie. I to w tedy jak np na skrzyżowaniu chwilę dłużej postoję i dodam gazu przy ruszaniu. A teraz jeździłem bez klimy i działa normalnie. Nie gaśnie.
    robert73-6
    Level 17  
    Życzę ci sukcesu z naprawą, mój sterownik od 2 lat sypał dziwnymi błędami aż w końcu odmówił posłuszeństwa po wymianie cewki zapłonowej. Szukaj zestawów startowych bo czasami wychodzą taniej niż sam sterownik. Mi też gasł w nieodpowiednich momentach,
    waldisvc
    Level 10  
    Witam ponownie. Usterka została już naprawiona. Przyczyną była nowy moduł zapłonowy dis valeo który powodował takie dziwne objawy zarówno na zimnym jak i na rozgrzanym silniku.Ogólnie dziwna sprawa ale po wymianie na inną usterka już nie występuje. Nawet jadąc na załączonej klimatyzacja. Listwa dis została oddana na reklamację,ponieważ taki stan rzeczy nie może mieć miejsca aby auto gasło na skrzyżowaniu lub w centrum.
    robert73-6
    Level 17  
    No to ciekawa sprawa, mój sterownik padł właśnie po założeniu cewki Valeo. Dałeś mi do myślenia.
    waldisvc
    Level 10  
    Mój się widocznie uchronił dlatego, że nie jeździłem dużo raptem przez dwa dni z 20 km a kapnąłem się z tym wątkiem na 3 dzień po montażu jej razem ze świecami. Dzisiaj byłem nią u teściów i nawet się nie zająknęła i cały czas klima włączona na połowę zakresu.Dobrze, że 5 dzień po zakupie to dokonam zwrotu.