Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jak zatamować wyciek wody z myjki Karcher HD 1050?

szago 24 Jun 2021 11:31 630 5
    szago
    Level 10  
    Witam

Mam problem z przeciekiem wody po podłączeniu wody cieknie przez otwór na jednym z tłoczków konkretnie dolny wylatuje woda tak jakby po śrubie mocującej mosiężną pokrywę(ta z zaworami i dozownikiem chemii) zastanawiam się czy mogę dobrać się od tej strony czy raczej trzeba będzie odkręcać głowice by uporać się z tym problemem. Podejrzewam ze jeśli dojdzie do zdjęcia głowicy to pewnie trzeba będzie jeszcze olej spuścić. Poza tym wszystko działa tylko to cieknąca woda w czasie postoju czy pracy.

Pozdrawiam
    robert977
    Level 9  
    Jak to mówią umiesz liczyć licz na siebie. Nie chce być złośliwym ale od pytania złożonego na forum od miesiąca zero odpowiedzi.
    Być może szybciej znajdziesz odpowiedź na youtube
    pozdrawiam
    szago
    Level 10  
    He he ale może ktoś się zlituje podpowie bo tez rozbierał :)
    Awe
  • Helpful post
    wowka
    Level 28  
    No to masz zużyte uszczelniacze a dodatkowo mogą być rysy na tłokach. Napraw póki słabo cieknie, jak zacznie mocniej puszczać to uszkodzi uszczelniacze olejowe i napcha wody do oleju.
    szago
    Level 10  
    Ok czyli trzeba się brać do roboty może zrobię jakieś fotostory z naprawy :)
    szago
    Level 10  
    Raport z naprawy

Odkręciłem głowice (3 śruby na imbus) oraz opaskę by zdjąć jeden wąż po zdjęciu ukazały mi się tłoki teoretycznie wymiany potrzebowała uszczelka która znajduje się w tulei mosiężnej{12) wsadzonej w prowadnice tłoków{7} niestety nie wiedziałem jak jest zamocowana ta tuleja wiec spuściłem olej i odkręciłem tą prowadnice (2 śruby{8} ). Po zdjęciu prowadnicy i wyjęciu tłoka{5} okazało się ze uszczelka jest uszkodzona ale tuleja nie za bardzo chciała mi wyjść, złapałem ją w szczypce i udało się zakręcić i o dziwo wyszło z małym oporem, wyjąłem podkładkę{10} i wymieniłem uszkodzony uszczelniacz{11}. Składając posmarowałem wszystkie elementy ruchome wazeliną by leciutko wszystko się składało :).

Teoretycznie nie potrzeba była operacja spuszczania oleju i odkręcania prowadnicy tłoków ponieważ dało by się tą tuleje wyciągnąć zaraz po odkręceniu głowicy tylko trzeba by było mieć jakieś szczypce by nie zarysować tej tulei bo ona jak się ją mocno trzyma to daje się wyciągnąć bez żadnego wybijania od drugiej strony.

Wymieniony został:
    USZCZELNIACZ NISKIEGO CIŚNIENIA 20x30x6 Nr katalogowy Karcher - 6.365-053.0 na rysunku {11} koszt 20 PLn

Jak zatamować wyciek wody z myjki Karcher HD 1050?

Przeciek zlikwidowany :) :)