Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alinco DR-130 TE2 zablokowane

web69 26 Oct 2005 11:19 6477 10
 • #1
  web69
  Level 32  
  witam. dostałem takie radio i niestety wyświetla tylko ch1 i nie reaguje na przyciski. da się tylko włączyć ton sqelch. co to za wersja tego radyjka i jak je rozblokować? SQ7EQY pozdrawiam
 • #3
  web69
  Level 32  
  próbowałem już kombinacji klawiszy, na to nie reaguje. może jest jakaś zworka, której przecięcie spowoduje odblokowanie radia? tak było w alanie ct180
 • #4
  sq6ade
  Level 40  
  Kiedyś spotkałem się że w Alinco DR112 - służbowych poodcinali ścieżki od włączników aby Straż Miejska nic nie kombinowali poza swoimi kanałami.
 • #5
  Drag
  Level 16  
  Witam.
  Bardzo prosta sprawa.Wystarczy zresetować procesor,czyli zewrzeć dwa styki SDA i SCL,włączyć na sekundę zasilanie i radio przechodzi w tryb VFO.Dokładny opis "krok po kroku" znajdziesz na ruskiej stronie CQHAM.Wypróbowałem osobiście,wszystko OK.
  Powodzenia.
 • #6
  web69
  Level 32  
  gdzie mam szukać tych styków? rozebrałem radio, ale nic takiego nie widzę... to szyna i2c?
 • Helpful post
  #7
  Drag
  Level 16  
  Jak odkręcisz górną pokrywę radia,to z prawej strony na płytce panela przedniego jest dzielone złącze.Zobacz to 4-stykowe,są tam kolejno-ziemia-5V-SDA-SCL.Zewrzyj SDA z SCL i na chwilę włącz radio.Gotowe.
  Tu masz link do dokładnego opisu: http://www.cqham.ru/trank.htm
  Nie pomyl tylko styków w złączu,bo "wysmażysz"radio!Sprawdź dokładnie ze schematem,które to SDA i SCL.
  Jeszcze raz,POWODZENIA.
 • #8
  web69
  Level 32  
  witam. dzięki za pomoc. radio działa, ale w paśmie amatorskim nie 144-146MHz. miga tylko szybko wyświetlacz. poza pasmem wszystko OK. co zrobić?
 • #9
  Drag
  Level 16  
  Witam.
  To normalne,że w paśmie 144-146MHz wyświetlacz miga,bo to poza zakresem pracy tego typu radia.Alinco DR-130TE2 ma zakres 146(150)-174MHz ! Spróbuj rozszerzyć zakres pracy poprzez przecięcie zworek W1,W2 wg opisu z ruskiej strony,którą podałem Ci wcześniej lub poczytaj jak to zrobić na stronie mods.dk. Tu masz link http://www.mods.dk/view.php?ArticleId=68
  Osobiście nie rozblokowywałem radia z wersji TE2,więc nie mogę zagwarantować,że to zadziała.Powodzenia.
 • #10
  web69
  Level 32  
  dziękuję wszystkim za pomoc. koniec tematu
 • #11
  Kwiecień
  Level 13  
  Witam. Posiadam takie radio ale kompletnie się na tym nie znam :) Po włączeniu pokazuje się "ch.00", większośc funkcji działa, jest nadawanie ale radio prawie wogóle nie szumi (po przystawieniu ucha do głośnika coś słychać). W załączniku znajduje się foto radia po otworzeniu obudowy. Czy możecie mi powiedzieć co mam zrobić żeby to radio odblokować (bo nie wiem gdzie znajduje się to co opisaliście pow.) Z góry dzięki i pozdrawiam.