Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dopasowanie rozmiaru znaków do kolumny w arkuszach google

szymonmiron 26 Jun 2021 18:26 162 1
    szymonmiron
    Level 8  
    Witam, szukam już trochę i nie mogę odnaleźć
    w jaki sposób można dopasować rozmiar znaków do kolumny w arkuszach google. W Excelu nie jest to bardzo trudne ale za nic w świecie nie jestem w stanie tego zrobić w arkuszach google. Chodzi mi oczywiście o automatyczne dopasowanie - zmniejszanie stopniowe czcionki gdy teks nie mieści się w komórce.
    Prot
    Level 38  
    szymonmiron wrote:
    w jaki sposób można dopasować rozmiar znaków do kolumny w arkuszach google

Nie znam takich możliwości dopasowania fontów do szerokości kolumny w Google Sheets :cry:
    Jeśli masz możliwość korzystania również z Excela lub z OpenOffice to możesz wykorzystać zaimplementowane tam możliwości dopasowania fontów (tj. zmniejszenia rozmiarów czcionki aby dopasować do komórki) :idea: , a potem tak sformatowany plik zaimportować do Google Sheets :!: :D
    Jeśli takiej możliwości nie ma :cry: to pozostaje tylko "dziergać" makro w Apps Script :wink: np. tego typu:
    Code: javascript
    Log in, to see the code

Kod ten pomniejszy font (z domyślnej 11) dostosowując go do szerokości kolumn - w całym zakresie objętym dopasowaniem :spoko:
    Dopasowanie rozmiaru znaków do kolumny w arkuszach google2021-06...png Download (27.73 kB)