Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Arcade szafka emulator mame

gevv 27 Jun 2021 22:47 2298 3
  • Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    gevv
    Level 11  
    http://320volt.com elektronik ve biraz daha fazlası
    gevv wrote 53 posts with rating 188, helped 0 times. Live in city istanbul. Been with us since 2007 year.
    chemik_16
    Level 25  
    było postawić na linuxie z jakimś frontendem pod emulacje (z resztą od biedy na windows też da radę), wyklikiwanie ikon dodatkowym kontrolerem psuje odbiór produktu :)
    andrzejlisek
    Level 28  
    Przypomina mi się jeden salon, który był jakieś 8-10 lat temu, ale to nie były gry arcade, tylko gry typu "slot machine" (wrzucało się monety 5zł, żeby zagrać, ale nie pamiętam, czy można było wygrać pieniądze, czy tylko się dobrze zabawić). Widziałem uruchamianie takiej gry i normalnie był to komputer z Windows XP, gdzie w autostarcie było uruchomienie gry.

Kiedyś (rok 2002-2004) bawiłem się grami MAME, wtedy stwierdziłem, że jest to zbiór emulatorów gier z automatów. Nawet autorzy wtedy tworzyli dokładną listę wszystkich gier z oznaczeniem, czy dana gra działa. Teraz może są lepsze programy do tego, ale wtedy to się wydawało idealne do uruchamiania gier. Teoretycznie do tego frontend też można było zrobić własny lub jakiegoś poszukać, bo gry uruchamiało się z linii komend.
    chemik_16
    Level 25  
    teraz to frontendu do obsługi emulatorów nie brakuje, głównie za sprawą raspberryPI i ogólnej mody na arcade i retro.
    Takie emulationstation czy RetroArch, bardziej dedykowane rozwiązania raczej zostają na zdecydowanie słabsze sprzęty.

a Mame - dalej działa tak samo, trzeba parować romy z wersją emulatora.
    Lepiej zoptymalizowane są emu maszyn capcoma, CPS odpalało się i na psp.